23 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

10 lat w UE!

2 min read
Zapraszamy do wspólnego świętowania dziesięciolecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Pierwsze spośród zaplanowanych wydarzeń – marszałkowski piknik w samym centrum Torunia – już w najbliższy czwartek (1 maja). Przed nami także imprezy związane z dniami otwartymi funduszy unijnych oraz liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, w tym konkurs adresowany do środowiska dziennikarskiego.
 

Miejscem akcji czwartkowego pikniku będą otwarta przestrzeń przed gmachem Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym 2 i sam budynek urzędu. Początek o godz. 11.W programie między innymi:

  • gra miejska „Unijna 10-tka” (informacja i rejestracja tutaj)
  • pokazy cyrkowej grupy dziecięco-młodzieżowej Cool Kids
  • seanse w zaimprowizowanym planetarium
  • pokazy popularnonaukowe z dziedziny fizyki i chemii
  • koncert orkiestry dętej Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury
  • gry i zabawy  dla dzieci
  • warsztaty plastyczne dla najmłodszych
  • degustacja produktów regionalnych i produkowanej przez lokalną wytwórnię żywności bezglutenowej.

Całość zwieńczy, przed godz. 15, degustacja tortu 10-lecia.

– Serdecznie zapraszam, to będzie naprawdę interesujący początek majówki. A świętować jest co, widać to w naszym modernizującym się na wielką skalę regionie na każdym kroku– podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

1 maja rozpoczyna się także w całym kraju cykl imprez „Dni otwarte funduszy unijnych”, którego ideą jest przedstawienie Polakom tego, co zmieniło się na plus w ich  najbliższej okolicy dzięki inwestowaniu środków pomocowych UE. W naszym regionie zaplanowaliśmy miedzy innymi rajdy i pikniki związane z otwarciem Wiślanej Trasy Rowerowej (10 maja w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku i Grudziądzu), dni otwarte w muzeach (w tym bydgoskim Exploseum), zajęcia w naszych astrobazach i bezpłatne seanse filmowe, a oprócz tego rabaty i zniżki na różne usługi i bezpłatne badania lekarskie. Wyszukiwarka imprez tutaj.

Oprócz tego zapraszamy do udziału:

Publiczne TVP Info i TVP 1 zaplanowały 16 regionalnych okolicznościowych programów telewizyjnych w porannym paśmie śniadaniowym, prezentujących dokonania związane z inwestowaniem unijnych funduszy. Kujawsko-Pomorskie będzie miało swój dzień w najbliższą środę 30 kwietnia (6.00-11.00 w TVP Info, 6.00-8.00 w TVP 1).

Szczegóły wszystkich wydarzeń na przygotowanej specjalnie na jubileusz stronie tutaj

_______________

(red.)

kujawsko-pomorskie.pl

W ubiegłym roku mieliśmy przyjemność być zaproszonymi  do Strasburga. Byliśmy gośćmi Rady Europy i wzięliśmy udział w sympozjum pt. „Rola Rady Europy na politycznej scenie krajów europejskich”. Przypominamy kilka kadrów.

(red.)

Tuż z lewej powiewa biało – czerwona.

Europejska Karta Społeczna – broszury w języku polskim.

_______________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook