29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Uroczysty charakter miała druga część piątkowej (29.01) sesji Rady Miejskiej w Tucholi. Była poświęcona podsumowaniu obchodów 100-lecia powrotu Tucholi do Polski i zarazem uczczeniu 101. rocznicy.

Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania obchodów jubileuszu 100-lecia powrotu Tucholi do Polski. Podkreślił, że takim kompendium wiedzy jest specjalnie wydana z tej okazji książka autorstwa Pawła Redlarskiego „Okno do wolności”.

Burmistrz nawiązał również do wizyty ministra Łukasza Schreibera.

„To rzeczywiście jest wydarzenie, że gościmy na takiej uroczystej sesji ministra naszego rządu” – przyznał burmistrz. Przypomniał również jedną z roboczych wizyt ministra w Tucholi, podczas której wspomniał o planach budowy w mieście sali kinowej jako materialnego śladu obchodów setnej rocznicy powrotu Tucholi do Polski.

„Wówczas pan minister zadeklarował, że na miarę swoich możliwości będzie taką inicjatywę wspierał” – podkreślił burmistrz. Tak się też stało. Gmina Tuchola otrzymała dofinansowanie w wysokości 2 mln zł.

„Gdyby nie te pieniądze, to byśmy tej budowy jeszcze nie rozpoczynali” – dodał burmistrz Tadeusz Kowalski.


(red.)

UM Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook