8 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

11 milionów złotych zmieli Powiatowe Centrum Wsparcia – nowy pomysł Starostwa Powiatowego w Tucholi

3 min read

Powiat Tucholski zgodnie z decyzją Zarządu Województwa nr 5/131/18 ma otrzymać dofinansowanie w wysokości ok. 11 milionów złotych na utworzenie Powiatowego Centrum Wsparcia. Całe zadanie będzie miało wartość prawie 13 mln zł.

Budynek przy ul. Kościuszki, w którym mieści się obecnie Dom Dziecka, zostanie kompleksowo przebudowany i uzyska nowe funkcje.

Tak jest…

Tak będzie…

Innowacyjność tego projektu polega na umieszczeniu wszystkich powiatowych instytucji pomocy społecznej w jednym miejscu, co jest zgodne z oczekiwaniami osób korzystających z pomocy społecznej i pracowników udzielających tym osobom na co dzień wsparcia.

W Powiatowym Centrum Wsparcia mieścić się będą:

  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.
  • Warsztaty Terapii Zajęciowej. W obecnej lokalizacji przy ul. Przemysłowej brakuje im miejsca na działalność i zaplecza technicznego.
  • Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy, w którym przebywać będą mogły osoby z terenu całego powiatu. Będzie to nowo utworzona jednostka prowadzona przez Powiat Tucholski.
  • Nowe Mieszkania Wspierane. ( cóż to za dziwo? Komu będą służyły?[Przyp.red.])
  • Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności zyska w nowym budynku w pełni dostępną dla osób niepełnosprawnych i przyjazną dla interesantów lokalizację.
  • Poradnie specjalistyczne PCPR.
  • Pomieszczenia do rehabilitacji osób niepełnosprawnych.
  • Lokale dla stowarzyszeń zajmujących się wsparciem dla osób z niepełnosprawnościami, co pozwoli im na skuteczniejsze udzielanie pomocy swoim podopiecznym.
  • Sala konferencyjna, z której korzystać będą mogły wszystkie podmioty zajmujące się szeroko pojętą tematyką niepełnosprawności. (ponownie, po co? Sala w Książnicy nie wystarczy? Trochę ruchu wszystkim się przyda, a odzyskaną powierzchnię można inaczej wykorzystać [Przyp. Red.])

Cały obiekt, o powierzchni prawie 3300 m2, będzie służył realizacji zadań z zakresu pomocy społecznej i będzie w całości dostępny dla osób niepełnosprawnych. Dostęp do centrum ułatwi również duża ilość miejsc parkingowych obok budynków. Dzięki realizacji projektu łatwiej będzie koordynować działania profilaktyczne, edukacyjne i wspierające rodzinę. Łatwiej będzie też mieszkańcom naszego powiatu uzyskać pomoc psychologiczną, pedagogiczną, prawną i socjalną. Pomoc społeczna, szczególnie dla osób starszych i niesamodzielnych będzie mogła być w przyszłości rozbudowywana w miarę rosnących potrzeb. (Kolejna medialna ściema ku radości naiwnych mieszkańców powiatu?[Przyp. Red.])

Niezłą laurkę ponownie sobie wystawiło starostwo, my oczywiście ominęliśmy długą listę zasłużonych, ale tę można sobie odnaleźć tutaj.

Bez hurraoptymizmu można śmiało uznać, że pracownicy podlegający starostwu budują sobie niezły bastion, pomyślano o wszystkim, urzędnicy wymagają duużo ciepła, żeby wydajnie pracować za zamrożone od lat pensje ( stan wiedzy na dzisiaj) jego reszta trafi do mieszkańców / wybrańców, co pewnie za czas jakiś zobaczymy na własne oczy, ale to już po wyborach, gdzie miejmy nadzieję, że Zarząd stanowiły będą już zupełnie inne osoby.

Pożyjemy, zobaczymy, póki co, jeździmy po powiatowych wyrwach i czekamy na to, co powie Temida…


(mrf.)

TOKiS – PRESS

Źródło: tucholski.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook