12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

12 marca TOK będzie najlepiej strzeżonym budynkiem w mieście, dlaczego?

2 min read

tokis.pl

Każdy zaproszony gość stawić się musi około godziny 9:00, zostanie sprawdzony pod kątem tożsamości i tego, czy nie wnosi ze sobą niebezpiecznych narzędzi. Trudno powiedzieć, jak organizatorzy zachowają się wobec chorych na grypę i jej mutacje. Zakładamy, że ujdą z życiem. Konferencja rozpocznie się o godzinie 10:00 i prawdopodobnie weźmie w niej udział obecnie nam panujący Prezydent. Jeśli tak się zdarzy, tego dnia będziemy bezrobotni, żaden dron z naszej floty nie będzie mógł wzbić się w powietrze, zostanie automatycznie wyłączony, co mieliśmy sposobność odczuć w Zakopanem, podczas narciarskiego, corocznego turnieju.

Po co te wszystkie ceregiele? Jest tego powód – konferencja pod nazwą „Perspektywy dla rozwoju Internetu Rzeczy – Samorząd Przyszłości”. Oczywiście nikt z przeciętnych obywateli nie ma pojęcia, o co w tym wszystkim chodzi. Przeciętnych w TOK-u raczej nie będzie, bo zaproszeni zostali lokalni samorządowcy oraz inni, z całego województwa. Konferencja w Tucholi jest jedną z wielu.

Celem cyklu konferencji jest wsparcie osób kreatywnych, ludzi chcących budować start-upy, rozwijać istniejące już firmy, rozwinąć sprawdzone działania o komponent innowacyjnych technologii. Współorganizatorem Konferencji są Ministerstwo Cyfryzacji, Polski Fundusz Rozwoju oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Podczas konferencji uczestnicy będą mogli zapoznać się z ofertą dotyczącą finansowania inicjatyw i projektów służących efektywnej transformacji cyfrowej w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem finansowania inteligentnych miast (ang. smart cities) i inteligentnych wsi (ang. smart villages). Zaprezentujemy również ciekawe przykłady wdrożeń projektu od pomysłu do jego realizacji.

Pierwsza konferencja poświęcona tematowi odbyła się w Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie (woj. zachodniopomorskie) i właśnie Prezydent zainaugurował nowy cykl spotkań. Czy pojawi się w Tucholi? Tego do końca nikt nie wie i tak ma być. Jeżeli pojawią się nowe przecieki, dowiemy się o nich w ostatnim momencie, ale zakładamy, że jeżeli prezydent Duda pojawi się w Tucholi, to raczej nie spotka się z mieszkańcami, jak to zdarzyło się drzewiej. Koronawirus będzie tego świetnym powodem.

Celem prezydenckiej inicjatywy jest wsparcie kreatywnych osób, które chcą budować start-upy lub rozwijać istniejące już firmy. Podczas konferencji będą one mogły poznać ofertę dotyczącą finansowania innowacyjnych projektów w ramach transformacji cyfrowej w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem finansowania inteligentnych miast (smart cities) i inteligentnych wsi (smart villages). Mowa o przedsięwzięciach przyczyniających się do usprawniania obsługi obywateli, podnoszenia efektywności zarządzania energią elektryczną, lepszego zarządzania systemem ochrony zdrowia czy poprawy jakości powietrza.

Możliwości jest nieskończona ilość. Wielu nie potrafimy sobie dziś nawet wyobrazić – mówił Andrzej Duda podczas stargardzkiej konferencji.


(red.)

Na pdst. prezydent.pl

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook