8 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

15 lecie patronatu księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w szkole w Żalnie (NEWS EXPRESS TV)

2 min read

Wczoraj (28.09. 2016) w Zespole Szkół w Żalnie, odbyła się podniosła uroczystość…

Ten piękny jubileusz rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą w Kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Żalnie. Mszę celebrował ksiądz proboszcz Wojciech Korzeniak a oprawę muzyczną liturgii poprowadził pan Radosław Megger wraz z chórem, w skład którego weszli nauczyciele Zespołu Szkół w Żalnie oraz rodzice uczniów. Po pięknym nabożeństwie cała szkoła przeszła  pochodem do hali gimnastycznej, gdzie odbył się  uroczysty apel, w którym udział wzięli zaproszeni na uroczystość goście, przyjaciele szkoły, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, rodzice, grono pedagogiczne, absolwenci i oczywiście uczniowie.

Na początku uroczystości, ku wielkiemu zaskoczeniu wszystkich zebranych, na hali pojawił się Stefan Kardynał Wyszyński ( w rolę księdza kardynała wcielił się absolwent szkoły – Karol Sikorski ) wraz z gromadką uczniów z klasy 1 i 3a. Szanowny gość opowiadał dzieciom o swoim życiu, odpowiadał na zadawane przez dzieci pytania a także sam sprawdził , czy uczniowie szkoły w Żalnie znają historię swojego patrona.

Kolejny punkt programu na wszystkich wywarł ogromne wrażenie. Nauczyciele, rodzice oraz  uczniowie, stojąc obok siebie, w jednym rzędzie, zaprezentowali Dekalog religijno – społeczny Prymasa Tysiąclecia. Uwieńczeniem tej pięknej chwili była wzruszająca pieśń „Miejmy nadzieję” Adama Asnyka wykonana przez chór złożony z nauczycieli Zespołu Szkół oraz rodziców uczniów.

Wkrótce po tym głos zabrała pani dyrektor Hanna Klinger oraz zaproszeni goście, m.in. Wójt Gminy Kęsowo Radosław Januszewski, Przewodniczący Rady Gminy Witold Ott, Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Kęsowo, Sołtys wsi Żalno pani Ewa Szczypiorska oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Kęsowie pan Andrzej Stopa.

Pani dyrektor podziękowała wszystkim za wieloletnią współpracę, wspieranie pracy szkoły oraz zaangażowanie i aktywny wkład w rozwój placówki.

Po podziękowaniach,  nastąpił moment rozstrzygnięcia szeregu konkursów zorganizowanych w szkole z okazji jubileuszu. Uczniowie odebrali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Po części oficjalnej nadszedł czas na artystyczną, rozrywkową. Prowadzącym tę część spotkania był uczeń klasy III gimnazjum Michał Heyser. Na scenie stanęli utalentowani uczniowie Zespołu Szkół w Żalnie. Młodzi artyści pokazali swoje umiejętności w recytacji, śpiewie, grze na instrumencie, akrobacjach cyrkowych i sportowych.

Na zakończenie wszyscy zebrani stanęli do pamiątkowego zdjęcia. Dla wszystkich też przygotowany został poczęstunek.

Galeria fotografii

Zapraszamy również do naszej galerii fotografii, która znajduje się w profilu naszego Facebooka – „Uroczystość w Żalnie”.

_________________

(red.)

Tekst: zszalno.las.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook