27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

18-19 kwietnia na terenie Tucholskiego Ośrodka Kultury przy Placu Zamkowym 8 ZABRZMI MUZYKA GOSPEL ?

2 min read

Warsztaty Gospel od 13 już lat organizowane są w całej Polsce przez Fundację Pro Novis. W jednym miejscu i o jednym czasie zbiera się nawet kilkaset osób, które chcą doświadczyć czegoś niezwykłego  i miło spędzić czas. Podczas zajęć warsztatowicze uczą się piosenek gospel w układzie trzygłosowym (sopran, alt, tenor). Całemu wydarzeniu zawsze towarzyszą chwile refleksji związane z istotną dla chrześcijan treścią pieśni.

Gospel daje nadzieję na lepsze jutro, wnosi powiew świeżości do naszych serc, napełnia je radością i spełnieniem. Tak właśnie działa ta muzyka, a jej głównym przekazem jest radosna Dobra Nowina o śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa – Syna Bożego. Niektórzy nazywają warsztaty muzyczną ucztą, inni zaś pełnymi energii rekolekcjami. Rzeczywiście, jest to czas, w którym każdy znajdzie coś dla siebie! Z pewnością jest to moment zatrzymania się i oderwania  od zwykłej, często monotonnej rzeczywistości. Kto nie spróbuje,ten nigdy się nie dowie….

W roli instruktora warsztatów wystąpi  Dawid Daniel z UK, który już w Polsce prowadził kilkakrotnie warsztaty muzyki Gospel. Oczaruje uczestników swoim profesjonalizmem i ciepłym, niskim głosem. Pastor Dawid prowadzi w Londynie chór de People’s Christian Fellowship Choir, z którym wydał kilka płyt z muzyką Gospel.

Drugą Istruktorką będzie Agnieszka Górska-Tomaszewska, znana wszystkim jako „Baca”. Od 15 lat jest dyrygentką chóru Gospel Joy z Poznania, który jako jedyny chór gospel z Polski był  w USA i tam „u źródła”, chórzyści uczyli się, jak śpiewać gospel. Gospel to wielka pasja Bacy i styl jej życia.  Znana jest jako wulkan energii, ciepła i uśmiechu, z niegasnącym entuzjazmem. Bez trudu porywa do śpiewu i tańca, w jej towarzystwie po prostu „nie można wysiedzieć”. Prowadzi kilka chórów Gospel w Poznaniu, Suchym Lesie , Długiej Goślinie, które są zróżnicowane wiekowo.  Do tej pory  była już instruktorką kilkudziesięciu warsztatów gospel w Polsce. Agnieszka brała udział w programie TVP2 „Bitwa na Głosy” jako chórmistrz w poznańskiej drużynie MEZA oraz drużynie LIBERA, gdzie każdy z zespołów zajął III miejsce.

Koncert Finałowy będzie zwieńczeniem warsztatów w dniu 19 kwietnia o godz. 17:00. Jest to z pewnością niezapomniane wydarzenie. Uczestnicy zaprezentują poznane wcześniej utwory, towarzyszyć temu będzie wspaniała podniosła, zarazem radosna atmosfera.

_________________________

unnamedBarbara Dłubak,

Asystent Dyrygenta

Fundacja Pro Novis

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook