20 października 2020

2 Cylindry Magazyn

1 min read

W dzisiejszym odcinku Dwóch Cylindrów autorzy zabiorą nas w krótką podroż śladami PRL-owskiej i KDL-owskiej motoryzacji. Kiedyś na widok P-17, czy Fiata 125 dostawaliśmy czkawki, zgagi i ogólnego rozstroju żołądka.

Dzisiaj, patrzymy na te konstrukcje z innego punktu widzenia – naszej młodości i buntu przeciwko „czerwonym”, którzy o dziwo świetnie prosperują do dzisiaj, zajmując kluczowe stanowiska w przeróżnych sferach życia politycznego, samorządowego i biznesowego. Polska fenomenem? Jasne, nawet pod względem tego, co kiedyś na wyrost określano mianem… samochodu. Ten złom dzisiaj pokochamy, to pewne.

Wracamy do dzisiejszego odcinka 2 Cylindrów.

 Zabierzemy Was w tym tygodniu na wystawę Moto Sfera Classic, na której pokazywano samochody przed laty bardzo luksusowe, niedostępne i poszukiwane! Przypomnimy tym malkontentom wiecznie niezadowolonym z otaczającego ich świata motoryzacji czasy aut niedostępnych, benzyny na kartki i aut ze skrzynią biegów w formie klamki! Można było tam podziwiać wiele wspaniałych pojazdów! Ale to w tym programie nie wszystko. Zabierzemy was jeszcze na odbywające się na Stadionie Targi Książek aby sprawdzić jakie dziś miejsce w literaturze zajmuje motoryzacja. Po tych wizytach będziecie mogli pooglądać szybkiego hybrydowego Lexusa. Będzie dziś co oglądać. Zapraszamy!

_____________________

Wstęp: mrf

2cylindry

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook