14 kwietnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

20 stopni mrozu – tucholska syberiada właśnie się rozpoczęła

1 min read

Minęła właśnie godzina 22:08, a nasz redakcyjny termometr zarejestrował 20 stopni poniżej zera!

Zgodnie z naszymi zapowiedziami i w oparciu o dane poznańskich synoptyków wszystko się sprawdza … niestety. Nad nasz powiat nadciągnęły iście syberyjskie mrozy, a to dopiero początek! Łagodnie zaczynająca się zima właśnie pokazała i to dosłownie kły i pazury. Starym wzorem, właściciele starych aut z silnikami diesla przeżywać będą coroczny koszmar. Zwiększone zużycie opału w domach stanie się przyczynkiem do obniżenia zasobności naszych i tak nadwyrężonych portfeli.

Co będzie dalej? Niestety, mróz nasili się, a temperatury spadną jeszcze bardziej! Pesymistyczny scenariusz będzie taki, że większość termometrów rozpadnie się w chwili, gdy słup rtęci opadnie poniżej aż 31 stopni! Czy będziemy świadkami horroru, który nie tak dawno dotknął USA? Niestety, wszystko na to wskazuje.

Pamiętajmy o tym, aby być czujnym i ubierać się stosownie do aury, przysłowiowe „na cebulkę” jest jedynym wyjściem. Nie pozostawajmy obojętnymi na los ludzi bezdomnych – reagujmy, to ważne! Warto też pamiętać o naszych „braciach mniejszych”, zwierzęta również odczuwają skutki tak silnych mrozów i potrzebują naszego wsparcia.

_________________________

(red.)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook