14 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tucholscy policjanci uroczyście obchodzili swoje święto

2 min read

28 lipca 2015 r. na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbył się uroczysty apel z okazji obchodów tegorocznego Święta Policji. Pierwsza część apelu związana była z wyjątkowym wydarzeniem, jakim jest nominacja Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy nadinsp. Krzysztofa Zgłobickiego do korpusu Generałów Policji. Pan generał był gościem tucholskich policjantów, podczas ich święta.

W tucholskiej komendzie policji policjanci obchodzili wczoraj swoje święto. 46 funkcjonariuszy  odebrało akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Wczoraj  (27.07) tucholscy policjanci obchodzili swoje święto. W uroczystości udział wzięli  Komendant Wojewódzki Policji w  Bydgoszczy  nadinsp. Krzysztof Zgłobicki,  przedstawiciele władz naszego miasta i powiatu, przedstawiciele służb mundurowych, nadleśnictw, wymiaru sprawiedliwości, podmiotów wspierających działania Policji, policyjni emeryci, przedstawiciele prasy oraz funkcjonariusze i pracownicy cywilni tucholskiej komendy.

W tym roku akty mianowania na wyższe stopnie policyjne odebrało 46 policjantów.   Podczas uroczystości nadinsp. Zgłobicki wręczył dwóm tucholskim funkcjonariuszom odznaki „Zasłużony Policjant”. Złotą otrzymał komendant tucholskich mundurowych insp. Krzysztof Bodziński, brązową Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego asp. szt. Piotr Gapiński.
Nadinsp. Zgłobicki drobnym upominkiem wyróżnił też Oficer Prasową KPP w Tucholi panią asp.szt. Brygidę Zimnoch, za długoletnią pracę. Prócz tego, że Pani Aspirant jest świetną policjantką w wyjątkowo sprawny sposób współpracuje z mediami. Bardzo przydaje się to podczas zdarzeń, gdzie komunikaty przekazywane przez media, mogą zwyczajnie pomóc w pracy funkcjonariuszy. Gratulujemy wyróżnienia.

SONY DSCPodczas święta policjantów głos zabrał pan senator Andrzej Kobiak, który niezwykle trafnie określił znaczenie POLICJI we współczesnej Polsce. Podziękował za trud i wysiłek, podczas działań podejmowanych w ich codziennej pracy na rzecz obywateli. Podkreślił również, że znaczenie polskiej POLICJI zmieniło się na przestrzeni lat. Przeszłością jest już wizerunek policjanta z „tamtych czasów”, na korzyść obecnie, społecznego zaufania, które każdego roku wzrasta. Funkcjonariusze są świadomi tego, że mają służyć i chronić.

W tym przekonaniu utrzymał wszystkich zaproszony gość, pan generał Zgłobicki, który pokrótce nakreślił sylwetkę bohaterskiego policjanta  z Komisariatu  Policji w Wałbrzychu, który zaledwie kilka dni temu zginął, ratując podczas urlopu  tonącego młodego mężczyznę. Bez wahania ruszył mu na pomoc. Uratował topielca, poświęcając to, co najcenniejsze.

Prawdziwi Policjanci nie mają urlopów, służą zawsze i wszędzie i za to Im podziękujmy i hojnie nagradzajmy, zasłużyli.

Święto Policji Tuchola 2015

____________________

(mrf.)

Wykorzystano materiały policyjne i redakcyjne.

Tucholskim POLICJANTKOM I POLICJANTOM życzymy wszystkiego, co najlepsze.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook