27 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

43. Jesień na Pałukach z udziałem tucholskich twórców ludowych

1 min read

„Jesień na Pałukach” to najstarsza i największa tego typu impreza w Polsce Północnej. W tym roku w Żninie organizowana była po raz 43. W ramach dwudniowego wydarzenia kulturalnego ( 15 – 16 września) odbył się Zjazd Twórców Ludowych, Jarmark Sztuki Ludowej oraz Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych. To one od lat ściągają do Żnina ponad stu twórców, nie licząc członków zespołów ludowych.

W sobotę w ramach imprezy odbyła się wycieczka do Lubostronia i zwiedzanie Zespołu Pałacowo-Parkowego, a w godzinach popołudniowych nasi twórcy uczestniczyli w Zjeździe Twórców Ludowych z okazji 30-lecia Bydgosko–Toruńskiego Oddziału Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Podczas zjazdowych obrad w Żnińskim Domu Kultury zostały uhonorowane przez Marszałka Województwa Kujawsko–Pomorskiego Piotra Całbeckiego nasze tucholskie twórczynie: Marianna Weilandt, Antonina Olszewska i Barbara Rożniak. Jesień na Pałukach jest też okazją do wręczenia twórcom stypendiów artystycznych.

W drugim dniu na żnińskim rynku odbył się Jarmark Sztuki Ludowej, Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych i Koncert Kapeli Podwórkowej „Z KOPYTA”. Nad całością imprezy Patronat Honorowy objął Marszałek Województwa Kujawsko–Pomorskiego Piotr Całbecki. Środek transportu udostępniła gmina Tuchola w ramach współpracy ze stowarzyszeniami społecznymi.


Tekst i zdjęcia: Maria Ollick, prezes Borowiackiego Towarzystwa Kultury w Tucholi.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook