29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

50 lecie twórczości Zenona Korytowskiego

1 min read

Artysta, pedagog, człowiek sztuki, to tylko niektóre elementy z morza specjalności, charakteryzujących tę niezwykłą postać. Wyczucie perspektywy, wysublimowana kreska, doskonałość pociągnięć pędzla, kolorystyka, bez wątpienia powodują, że prace Pana Zenona nie mogą zostać niezauważone. Tworzy od lat, jest absolwentem ASP Kraków,  uczniem prof. Hanny Rudzkiej-Cybisowej i co ważne, urodził się  w Sompolnie, jednak swoje życie związał z Tucholą.

Twórczość Zenona Korytowskiego jest charakterystyczna, głównym tematem jego prac jest bez wątpienia ruch. Sylwetki kobiet zatrzymanych w „kadrze”, podczas wykonywania jakichś czynności, pełna ekspresja, doskonale dobrana gama barw, wyjątkowe przeżycie estetyczne dla każdego odbiorcy jego prac. 10 lutego w Tucholskim Ośrodku Kultury nastąpi otwarcie wystawy malarstwa Zenona Korytowskiego. Korytowski obchodzi właśnie 50-lecie pracy twórczej. To wyjątkowa okazja, aby obejrzeć  prace, tego wybitnego artysty.

Wystawę poprzedzi wernisaż, piątek, o godzinie 17:00 w tucholskim TOK-u, przybądź koniecznie, taka uczta nie jest codziennością.

Fot. www.sompolno.pl

m.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook