27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

54. Dni Borów Tucholskich ciągle trwają!

2 min read

Do piątku zdecydowanie odpoczywamy od imprez. Największe ich natężenie przypadać będzie na sobotę i niedzielę. My jednak proponujemy dokładnie zaplanować czas i odnaleźć go trochę po to, aby odwiedzić Cekcyn. Po co?

DO THE DAY OF ELECTRONIC MUSIC – ELECTRONIC REVIVAL CEKCYN 2013 – to wyjątkowy konkurs, który stał się już w Polsce słynnym, a to za sprawą wyjątkowej muzyki, której tylko tam możemy wysłuchać w tak wielkiej dawce. Muzyka elektroniczna – trochę zapomniana, trochę odstawiona na boczny tor powraca wreszcie z nowej odsłonie, a zaprasza nie kot inny, a sam pan MAREK BILIŃSKI, który nagrał swego czasu wiele przebojów. TOKiS – PRESS rokrocznie odwiedza to miejsce, tym jednak razem nie będziemy niczego rejestrować – zwyczajnie jedziemy „całą paczką” posłuchać muzyki i rozkoszować się nią.

Już w piątek (19 lipca) o godz. 10.00 zapraszamy na IV Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet o Puchar Borów Tucholskich (boiska piłkarskie OSiR przy ul. Warszawskiej 17 w Tucholi) oraz na koncert zespołu „TOMA-TO” (Plac Wolności w Tucholi) o godz. 20.00.

Z kolei w sobotę (20 lipca) odbędą się następujące imprezy:
10:00 – 20:00 Święto patronki Tucholi – św. Małgorzaty (org. Burmistrz Tucholi, Parafia pw. Bożego Ciała w Tucholi, Borowiackie Towarzystwo Kultury). Ulice Tucholi, Kościół pw. Bożego Ciała (msza św. o godz. 18:00), uroczystości pod pomnikiem św. Małgorzaty, dzielenie chleba wśród mieszkańców i turystów.
10:00 – 15:00 IV Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet o Puchar Borów Tucholskich (org. MLKS „Tucholanka”). Boiska piłkarskie OSiR przy ul. Warszawskiej 17 w Tucholi.
12:00 – 17:00 Dzień Folkloru Borowiackiego (org. Tucholski Ośrodek Kultury). Park przy placu Zamkowym (przy TOK) w Tucholi.
17:00 – 03:00 Biesiada Jagodowa w Łosinach pt. „Jagody – letni rarytas na biesiadnym stole przez cały rok” (org. KGW Łosiny i świetlica wiejska w Łosinach). Teren przy świetlicy wiejskiej w Łosinach.

Atrakcji nie zabraknie również w niedzielę (21 lipca). O godz. 11:00 na placu przy Pizzerii „Verona” w Tucholi rozpocznie się V Piknik Militarny.

Kulminacją tegorocznych obchodów DBT będzie koncert gwiazdy – Andrzeja Piasecznego, który wystąpi na terenie OSiR w Tucholi. Impreza rozpocznie się o godz. 18.00 od Dyskoteki z Radiem Weekend, która poprowadzi Darek Żuchowicz – Ranny Powstaniec.

Wstęp na wszystkie imprezy DBT jest bezpłatny. Zapraszamy do udziału!

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook