24 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

6 maja dojdzie do masowego protestu samorządowców i nie tylko!

2 min read

To już informacja pewna, 6 maja odbędzie się Marsz Wolności w Warszawie. Samorządowcy, nauczyciele i politycy opozycji, będą wspólnie protestować.

Organizatorzy szacują, że w proteście wszystkich sprzymierzonych sił udział weźmie około 100 000 osób! To nic innego, jak masowy  sprzeciw samorządowców, którzy mówią stanowcze „nie” centralizacji władzy. To oczywiście nie do końca jest prawdą, ponieważ oczekiwania są różne w zależności od sił, które będą protestowały. Najbardziej kontrowersyjny plan Prawa i Sprawiedliwości dotyczy słynnej już „dwukadencyjności”, wśród samorządowców, dodatkowo działającej wstecz. Oznacza to nic innego, jak usunięcie z foteli obecnych włodarzy, bez oglądania się na ich porażki i sukcesy oraz głosy wyborców. Co ciekawe, dwukadencyjność nie będzie dotyczyła posłów i senatorów, tak więc już wkrótce obudzimy się w Polsce, do reszty podzielonej. Samorządowcy mówią o rażących uchybieniach, dalekich od zasad demokracji. Czują się obrażeni i poniżeni.

„Marsz Wolności” organizowany jest przez Samorządowy Komitet Protestacyjny. Wiadomo już teraz, że marsz rozpocznie się o godz. 13.  Przejdzie od Urzędu Miasta Warszawy na Placu Bankowym, do Placu Konstytucji. Całość zakończy się około godz. 16-stej.

Będą ustawione dwie sceny na Placu Bankowym i Placu Konstytucji. Organizatorzy pracują obecnie nad wspólnym wizerunkiem grupy samorządowej, dlatego poproszono samorządowców o przywiezienie tzw. „wyróżników gminnych”: flag, proporców z herbem miasta, plakietek z herbami, tablic z nazwami gmin itp. – czytamy w komunikacie.

W proteście udział wezmą również niektórzy samorządowcy z naszego powiatu.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook