18 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

61. Dni Borów Tucholskich – tak się bawili uczestnicy imprez

3 min read

Tysiące osób przewinęło się przez park za urzędem miasta w Tucholi, słynne Dni Borów w okrojonej formie trwały tylko przez dwa dni, za to były inne i… bardzo atrakcyjne.

Co jest kluczem do sukcesu takich imprez w dobie śmiercionośnego wirusa? Bezpieczeństwo, znakomite jedzenie, muzyka i atrakcje towarzyszące. Uczestnicy mieli tego wszystkiego w bród!

Jak zadbano o bezpieczeństwo? W bardzo przemyślany sposób, każdy chętny wpisywał się na specjalną listę, był zaopatrzony w środki ochronne i… zdrowy rozsądek. Prawie wszystkie osoby podchodziły do tych czynności z wielkim zrozumieniem. Organizatorzy są wdzięczni i zachwyceni taką postawą.

Świetne jedzenie, bo mieliśmy w tym roku pierwszy raz festiwal knajpek na kołach, które serwowały prawdziwe pyszności, ale o tym już mówiliśmy i pisaliśmy. Oddajmy głos organizatorom.

Ostatni weekend (17 – 19 lipca br.) upłynął pod znakiem 61. Dni Borów Tucholskich. Oficjalne rozpoczęcie odbyło się w piątek (17.07) w samo południe. Wtedy też burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski wspólnie z Marią Ollick, honorową Obywatelką gminy Tuchola, odsłonili na rynku ławeczkę upamiętniającą 100-lecie powrotu Tucholi do Polski.

Na rynku w tym czasie trwał też Jarmark staroci, swoje stoisko promocyjne miały też Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Tuchola.

Przez cały weekend w Parku Zamkowym, za Urzędem Miejskim w Tucholi, odbywał się I Festiwal Food Trucków. W sobotę jego uzupełnieniem były koncerty lokalnych wykonawców. Najpierw w programie artystycznym wystąpiły dzieci i młodzież, podopieczni Marzeny Mathii oraz Tucholskiego Ośrodka Kultury, po czym na scenie zaprezentowały się zespoły: Follow Me, Sketch i Postulat. Natomiast zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, również w Parku Zamkowym, w ramach XXXVI Festiwalu Muzyki Myśliwskiej im. Piotra Grzywacza w Tucholi, na scenie zaprezentowały się zespoły muzyki myśliwskiej: „Hubertus” z Kwidzyna (18.07) oraz Kwintet Dęty Masterbraas z Poznania (19.07). Tradycyjnie, w kościele pw. Bożego Ciała w Tucholi, odbyła się również Msza św. Hubertowska w oprawie muzyki myśliwskiej (18.07).

Z kolei w sobotnie przedpołudnie na stadionie OSiR w Tucholi zagościli biegacze. To w ramach imprezy pn. Sztafeta „100 na 100” z okazji 100- lecia powrotu Kujaw i Pomorza do Wolnej Polski. Relację z tego wydarzenia pojawiła się w TVP 3 Bydgoszcz w Zbliżeniach

Ostatniego dnia w Centrum Szkolenia Strzeleckiego Lasów Państwowych im. Jana Wendy w Plaskoszu odbył się festyn rodzinny pod hasłem „Wystrzałowa niedziela”. Galeria zdjęć TUTAJ

Wszystkim imprezom towarzyszyła piękna pogoda i wyśmienite nastroje uczestników, którzy licznie skorzystali z przygotowanych atrakcji.

Wszystkie imprezy odbywały się z zachowaniem obowiązujących obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa COVID-19.

Wielkie podziękowania za owocną i bardzo miłą współpracę kierujemy do Tucholskiego Ośrodka Kultury i Centrum Szkolenia Strzeleckiego Lasów Państwowych im. Jana Wendy w Plaskoszu.

Wielką wdzięczność wyrażamy też wobec wszystkich wolontariuszy i pozostałych osób zaangażowanych w organizację 61. Dni Borów Tucholskich. To było ogromne wyzwanie, któremu razem podołaliśmy. DZIĘKUJEMY!

Dziękujemy serdecznie naszym patronom medialnym za obecność i obszerne relacje z obchodów 61. Dni Borów Tucholskich:

Tygodnik Tucholski

Radio Weekend

Radio PiK

Tucholanin.pl

Tokis.pl

Do zobaczenia podczas 62. Dni Borów Tucholskich!


(red.)

red. Agnieszka Schreiber-Gut

tuchola.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook