21 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

75. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

1 min read

Żadne z tucholskich mediów, również lokalne władze, jakoś nie przypomniały  sobie o uczczeniu kolejnej rocznicy napaści ZSRR na Polskę. Być może powodem są i tak napięte stosunki pomiędzy kremlowską juntą Putina, a Polską,  jednak nie do końca wszystko stracone ponieważ…

75 lat temu, 27 września 1939 roku, rozpoczęło się tworzenie Polskiego Państwa Podziemnego – tajnych struktur państwowych, organizujących walkę z okupantem w czasie II wojny światowej.

Z tej okazji Instytut Pamięci Narodowej we współpracy ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej realizuje ogólnopolską akcję pod hasłem „My z niego wszyscy…”, której celem jest pokazanie aktualności wartości i przesłania Polski Podziemnej.

W ramach akcji w kilkunastu miastach zaprezentowano wystawę plenerową „Polska Walcząca”. Rocznicę uczczą oddziały IPN w całym kraju organizacją m.in. okolicznościowych konferencji, wykładów, spotkań z kombatantami, rekonstrukcji historycznych i koncertów.

Również i w Tucholi 27 września wywieszone zostaną flagi narodowe na budynkach samorządowych, placówkach oświatowych i kulturalnych.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do uczczenia rocznicy tego wydarzenia. Zapalmy znicze na grobach poległych i pokażmy, że pamiętamy o Polskim Państwie Podziemnymi jego bohaterach.

________________________

(red.)

http://www.tuchola.pl/

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook