11 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Absurdy drogowe przy Świeckiej w Tucholi już wkrótce staną się historią?

1 min read

Po fali krytyki działań tucholskiego magistratu, zachodzą „dobre zmiany”, jedną z nich będzie to, co wkrótce wydarzy się przy ulicy Świeckiej w Tucholi.

Bardzo cieszy fakt, że Burmistrz Tucholi, pan Tadeusz Kowalski wstrząsnął swoimi urzędnikami i zaczyna 14462831_1260609750676059_6645211312458596551_n  egzekwować, to, co powinno być oczywistością. Na pierwszy ogień powędrują dwie sprawy, naprawa ulicznego bruku na wysokości kościoła pw. Bożego Ciała. Korzystając ze specyfiki tej pory roku, drugą akcją będzie zrobienie porządku ze znakami drogowymi wzdłuż tej arterii, które giną w koronach drzew, będąc tym samym niewidocznymi dla kierowców. TOKiS zajmował się tą sprawą wielokrotnie. Nagłośniona problem przynosi efekty, a w ich wyniku dojdzie do chwilowych utrudnień w parkowaniu samochodów w ciągu ulicy.

Uściślijmy, wysokie drzewa, które obecnie przysłaniają oznakowanie, zostaną wykopane i przesadzone. Dokąd? Tego do tej chwili nie wiemy. Miejsce wykopanych, zajmą inne rośliny. Ich specyfiką będzie to, że ich wzrost po latach nie będzie aż tak gwałtowny.

Akcji przy głównej ulicy w Tucholi możemy spodziewać się w każdej chwili, właśnie kończy się etap urzędniczych ustaleń, które w takim przypadku są nieuniknione.

Punkt dla Burmistrza, czekamy na efekty.

__________________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook