22 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

AHC – tykające, ludzkie bomby

2 min read

Sprawa AHC, to zwyczajny skandal i kompletna kompromitacja środowisk zarówno decydenckich, jak i medycznych ( są nieliczne wyjątki)  Ludzie, których dotknęła niezwykłą choroba zamiast otrzymać wsparcie, traktowani są jak hipochondrycy lub… cwaniacy. W polskiej świadomości, AHC, to choroba, która podobno…nie istnieje.

Znalezione obrazy dla zapytania Human Timebombs

Tak rozpocząłem jeden z tekstów, poświęconych tej straszliwej chorobie. Zdecydowanie, o szczegółach nie mam prawa mówić, bardziej w tej materii kompetentną osobą jest pan Marek Parowicz, który w ubiegłym roku zawitał do Tucholi, ściślej do Warsztatów Terapii Zajęciowej. Pan Marek jest wiceprezesem Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z AHC (hemiplegią dziecięcą – chorobą genetyczną, charakteryzującą się porażeniem połowicznym).

Podczas spotkania, pan Marek przedstawił nam film, wyjątkowy i poświęcony właśnie AHC, dzisiaj wszystko się już zmieniło i materiał ten oficjalnie opublikowano w YT, a obejrzeć go może każdy. To bardzo dobrze, bo tytuł „Human Timebombs” świetnie oddaje straszliwą rzeczywistość chorych. „Ludzkie bomby…” przedstawiają kolejne etapy postępującej choroby oraz stosunek systemów i specjalistów do problemu. Pacjenci biorący udział w filmie nie są aktorami, wielu z nich już nie żyje.

Ten film ma wyjątkowy scenariusz,  który napisało brutalne życie, my prezentujemy ten obraz pierwszy raz, na elektronicznych łamach TOKiS-a. Obejrzyjcie niezwykłą historię, którą wyreżyserowało życie.

___________________

Mariusz R.Fryckowski

Fot. FB profil pana Marka Parowicza

Mat filmowy: AHC International Media

Przydatne linki:

Tuchola. Tykające bomby, czyli opowieść o AHC – straszliwej chorobie, która dla systemu… nie istnieje!!!

 

Spotkanie z Markiem Parowiczem – wiceprezesem Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z AHC

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook