27 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Akcja „PIESZY”, trwała dwa dni

2 min read

Trwająca dwa dni (3 – 4.10.2016r) policyjna akcja ruchu drogowego tym razem ukierunkowana była na zapewnienie bezpieczeństwa pieszych. W akcji wzięło udział łącznie 12 funkcjonariuszy. Nie obyło się jednak bez mandatów.

Policyjna akcja „Pieszy” miała na celu zapewnienie bezpieczeństwa najbardziej narażonym uczestnikom ruchu drogowego, jakimi są piesi. W działaniach na terenie powiatu tucholskiego wzięło udział łącznie 12 funkcjonariuszy. Podczas kontroli zwracali oni uwagę na takie zachowania jak prawidłowe poruszanie się po drogach, używanie przez pieszych elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej czy przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

W ciągu dwóch dni trwania akcji, tucholscy policjanci odnotowali najwięcej wykroczeń dotyczących przechodzenia przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Aż 22 osoby naruszyły ten przepis. Nie brakowało też poruszających się w poza terenem zabudowanym po niewłaściwej stronie jezdni czy nie wyposażonych w elementy odblaskowe, co z uwagi na porę roku i warunki na jezdni, jest zachowaniem szczególnie niebezpiecznym.

Funkcjonariusze tucholskiej komendy podczas działań starali się jednak przede wszystkim trafić do rozsądku i wyobraźni osób naruszających przepisy, bowiem w 26 przypadkach zastosowali wobec nich pouczenie. Tylko jedna osoba otrzymała mandat.

Należy jednak podkreślić, że tego typu akcja nie była z pewnością ostatnia, zaś osoby nagminnie łamiące prawo muszą liczyć się z otrzymaniem mandatu. Z uwagi na własne bezpieczeństwo będzie to z pewnością najniższa cena jaką przyjdzie im zapłacić.

___________________________

Autor: mł. asp. Justyna Janiak
Publikacja: mł. asp. Justyna Janiak
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook