1 marca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

AKSON – lepsza jakość życia

2 min read

Czym jest akson? Sięgnijmy do elementarnej wiedzy szkolnej. Inaczej neuryt – element neuronu odpowiedzialny za przekazywanie informacji z ciała komórki do kolejnych neuronów lub komórek efektorowych (np. komórek mięśniowych bądź gruczołowych). Akson to również nazwa wyspecjalizowanego sklepu  jakże bliskiego pojęciu o którym wspomnieliśmy

Sklep Medyczny AKSON mieści się w Tucholi tuż obok dworca kolejowego. Zmienił się od czasów, kiedy odwiedziliśmy go pierwszy raz. Czym się charakteryzuje? Specyfiką przedmiotów, które możemy tak kupić. To nie jest miejsce, które każdy odwiedza, nie można w nim kupić chleba, kiełbasy, czy sera. Służy ludziom, których doświadcza los. Aby chorzy mogli funkcjonować normalnie, potrzebują wsparcia i to nie tylko medycznego, ale w postaci sprzętu, który podwyższy ich jakość życia. Odwiedzają to miejsce opiekunowie ludzi starszych, często bardzo schorowanych, odwiedzają ludzie młodzi, którzy borykają się ze zdrowotnymi przeciwnościami losu. W Aksonie można kupić wszystko, czego potrzebuje chory. Jeżeli potrzeba sprzętu wyjątkowego, dwie urocze damy sprowadzą wszystko, co konieczne i to w jednej chwili. Jeżeli miarą wejścia do Europy ( chociaż jesteśmy w niej od zawsze) jest dostęp do specyficznego sprzętu, to trafiliśmy pod dobry adres.

Co znajdziemy w podstawowej ofercie sklepu?

  • sprzęt i akcesoria rehabilitacyjne
  • sprzęt i akcesoria medyczne
  • środki pomocnicze, w tym sprzęt stomijny
  • akcesoria medyczne dla sportowców

Prócz tego obok sklepu znajduje się gabinet neurologiczny w którym skorzystać można z usług przemiłego specjalisty. Najważniejszym jest, że filozofia funkcjonowania „Aksonu” oparta jest na formie, gdzie w kosztach partycypuje państwo.

Załóżmy, potrzebny jest natychmiast wózek inwalidzki, którego koszt wynosi np. 800 złotych, ile pieniążków z tej kwoty zwróci nam NFZ? My to już wiemy, to spora kwota, a z naszej kieszeni ubędą grosze. To ważne dla każdego. Skąd ta wiedza? I to jest właśnie jest bezcenne – sklep służy nie tylko wyjątkowym sprzętem w swojej ofercie, ale również wiedzą z której można skorzystać. Przemiłe panie pracujące w sklepie udzielą informacji, których daremnie szukać w prasie, czy przychodniach.

Polecamy, pomagają i to bardzo…

_____________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook