9 marca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

AKWARIUM – tucholski, wieczny relikt prosto z PRL-u

2 min read

To wyjątkowy obiekt „użyteczności publicznej”, który odwiedza kolejne pokolenie tych, którzy „nie wylewają za kołnierz”. Jedną z łagodniejszych nazw przybytku to AKWARIUM, choć większość mieszkańców ucina krótko – MORDOWNIA i coś w tym jest…

Obskurny, cuchnący bar z klientami o wyglądzie neandertalczyków, skutecznie odstrasza zarówno mieszkańców jak i turystów odwiedzających tę część miasta. Dość dziwnie kontrastuje to miejsce z wyremontowaną starówką. W godzinach największego ruchu pijackiego (popołudnie), można obejrzeć w tym miejscu iście dantejskie sceny. Przechodnie przyzwyczaili się do tego, że w pobliżu baru można odnaleźć kawałki uzębienia – idealne wręcz  miejsce do analiz archeologów za kilka wieków. Będą zachodzili w głowę, skąd tutaj tyle tego, czyżby rytuał? Zakopmy może jakąś butelkę z listem, po co chłopiny mają spekulować.

Dość powszechnym obrazkiem są ślady krwi na asfalcie i uryny na ścianach okolicznych budynków. Niestety lokalni zwolennicy bursztynowego płynu mają dość utrudnione zadanie w procesie oddawania płynów przemiany materii, ponieważ w pobliżu baru jest sporo pojazdów, więc tradycja powoli przenosi się ze ścian na „bolidy”. A narzekamy na psy znaczące teren.

Słynny bar wygląda jak szopa, zachodzimy więc w głowę, czy może lokalne władze planują w tym miejscu stworzyć jakąś izbę tradycji ku czci poprzedniego reżimu, kultury spożycia wyjątkowego napitku, że tolerują tutaj brak zmian? Gdyby takie plany zaistniały z przyjemnością je poprzemy i rozreklamujemy – gratis! To wyjątkowa część kultury i tradycji miasta, kultywujmy i mantrujmy ile wlezie!

Pełna harmonia z okolicznymi budynkami i ten stylowy… dach.

Słynna marka przyciąga smakoszy?

Przejście tuż obok idealnym pomysłem na samookaleczenie  się z wykorzystaniem luźnych dachówek – nowatorskie!

Jak można zakłócać odwieczny cykl oddawania uryny na tę część baru? Usuńcie te auta, bo… tradycja!

W pełni zgadzamy się z tą sentencją – „ZERO TOLERANCJI!

_________________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook