17 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Ale PiKne lato” w gminie Gostycyn! (gostycyn.pl)

2 min read

14 lipca 2017r. redaktor Michał Słobodzian wraz z ekipą Radia PiK odwiedzili naszą gminę z programem „Ale PiKne lato!”. Najpierw wóz satelitarny Polskiego Radia zatrzymał się w Gostycynie na skwerku przy ulicy Bydgoskiej 12.

Rozmowa rozpoczęła się od tematu typowo wakacyjnego. Wskazówek udzielał ratownik BWOPR, Pan Paweł Patoleta. Redaktor pytał o  bezpieczeństwo w czasie spływów kajakowych na rzece Brdzie. Potem na chwilę przenieśliśmy się w dzieje historyczne naszego regionu, o których opowiedział nam dr Marek Sass. Następie Wójt Gminy Gostycyn, Pan Ireneusz Kucharski zaprosił wszystkich turystów do odwiedzenia naszej gminy.

W czasie krótkich „przerywników” odbywały się konkursy podawane ze studia z Bydgoszczy. W tym czasie, również na miejscu, można było wygrać ciekawe upominki radiowe, kręcąc radiowym  kołem fortuny.

W kolejnej części rozmawialiśmy z Barbarą Piasecką i Justyną Kożuch oraz seniorami
z Domu Dziennego Pobytu „Senior Wigor” o  aktywizacji seniorów i teatrze dorosłego. Na zakończenie tego wejścia, ponownie rys historyczny, tym razem o kulcie św. Rozalii odświeżył nam Marek Sass. Miejscowa poetka Pani Barbara Kasica Kołomyjska opowiedziała o poetyckiej twórczości i gdzie szuka inspiracji.

Między godziną 13:00 a 15:00, wóz satelitarny ruszył w drogę, gdzie odwiedził kilka wsi w naszej gminie. Zawitał do m.in. do Wioski Górniczej w Pile–Młyn, tam o swoim przedsięwzięciu opowiadali Agnieszka i Wojciech Weynowie. W Łyskowie poddaliśmy się apiinhalacji, czyli zabiegowi leczenia powietrzem z ula. Pan Jerzy Kądziela prezentował swój innowacyjny pomysł. W Wielkim Mędromierzu o swojej pasji odnawiania starych pojazdów opowiadał Zbigniew Brzuchalski, twórca Izby Pamięci Zabytków. Na sam koniec, w Wiosce Miodowej dowiedzieliśmy się co zrobić, by zaprzyjaźnić się z pszczołami. Wieloletni pszczelarze, Pan Henryk Domeracki i Juliusz Walkowiak oraz Ewa Lorczak opowiadali o tradycji pasiek i swoim doświadczeniu w pracy pszczelarza. Na zakończenie,  Iwona Śpica, koordynator wioski nakreśliła cel i funkcjonowanie wsi tematycznej oraz przedstawiła jej ofertę.

To był bardzo ciekawy i mile spędzony „PIKny” dzień. Dziękujemy ekipie Radia PiK oraz wszystkim mieszkańcom za ciekawą prezentację naszej gminy!

A wszystko to możecie Państwo posłuchać klikając na stronę Radia PiK lub tutaj

http://www.radiopik.pl/152,62,14-lipca-gostycyn


http://gostycyn.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook