26 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Aleksander Doba gościem Prezydenta RP

1 min read

Samotny kajakarz, który dwukrotnie pokonał Atlantyk i pojawił się podczas wielkiego spływu naszą Brdą, ledwie kilka tygodni temu, był gościem Prezydenta RP.

W swoim profilu FB, pan Prezydent napisał:

Chcę serdecznie pogratulować, ale również serdecznie podziękować za niezwykły wyczyn, który rozsławił polskie imię, imię naszego kraju na całym świecie. Pana wyczyn wywołał ogromne zainteresowanie i ogromny podziw.

Aleksander Doba otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Prezydent wręczył jeszcze podróżnikowi i sportowcowi, zwycięzcy plebiscytu publiczności na Podróżnika Roku 2015 „National Geographic People’s Choice Adventurer of the Year” flagę Polski z certyfikatem.

U boku naszego podróżnika jak zawsze stanęła jego żona Gabriela. To niezwykłe, że słynny „Olek” z Polski, zebrał tak wiele ciepłych opinii i komentarzy na całym świecie i że to właśnie on – świat uhonorował go tak prestiżowa nagrodą. Do tej grupy dołączył nawet Prezydent RP. Miły i niespodziewany gest.

Pan Aleksander Doba będzie honorowym gościem naszego miasteczka, podczas najbliższych Dni Borów Tucholskich. Zaproszenie wystosował pan Burmistrz Tucholi, a nasza redakcja troszeczkę w tym pomogła.

_______________________

(red.)

Info FB

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook