26 października 2020

Aleksander Doba ponownie pojawi się w Borach Tucholskich!

1 min read

Od prawie dwóch tygodni na prawym marginesie pojawiła się informacja o tym, że zbieramy głosy dla mistrza Aleksandra Doby ( kajakarz, który przepłynął Atlantyk) w niezwykle prestiżowym konkursie organizowanym przez National Geographic. Nie jest to dzieło przypadku, wiedzieliśmy o tym już od dawna.

Możemy wreszcie uchylić rąbka tajemnicy, która z chwilą publikacji w witrynie UMiG w Tucholi przestała nią być. Pan Aleksander pojawi się ponownie w Borach Tucholskich, by wziąć udział w spływie kajakowym.

W najbliższy czwartek (29.01) do gminy Tuchola przyjedzie około 130 osób, które wezmą udział w 50. Jubileuszowym Międzynarodowym Zimowym Spływie Kajakowym na Brdzie im. Jerzego Korka. Udział w nim jak już wspomnieliśmy weźmie pan Aleksander z którym postaramy się przeprowadzić krótki wywiad. Spływ potrwa trzy dni, jego uczestnicy pokonają w sumie 57 km. Wszystko rozpocznie się w czwartek między godz. 10.00 a 10.30 w Mylofie. Miło tez jest nam poinformować naszych Czytelników o tym, że na starcie spływu uczestników powita gospodarz gminy Tuchola burmistrz Tadeusz Kowalski, który jak zawsze promować będzie naszą gminę i powiat.

Organizatorem jest Oddział Miejski PTTK Bydgoszcz Klub Turystyki Kajakowej PTTK „Bractwo Wodne”. Więcej informacji: TUTAJ

Przydatny link:  Dwukrotny pogromca Atlantyku promuje Bory Tucholskie, możemy się mu odwdzięczyć!

______________________

(red.)

Fragmenty tekstu z witryny UMiG w Tucholi

Fot. Facebook profil pana Aleksandra

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook