ALERTY POGODOWE w CAŁEJ POLSCE!

IMGW wydał ostrzeżenia przed gwałtownymi burzami niemal nad całą Polską. Najgroźniejsza sytuacja będzie zwłaszcza na południu kraju, gdzie obowiązują alerty drugiego stopnia.

Nas głównie interesuje nasze województwo i niestety, prognozy nie są optymistyczne. Zarówno u nas, jak i w ościennych województwach tj. w południowej części województwa wielkopolskiego, wschodniej części woj. pomorskiego oraz w północno-wschodniej części woj. kujawsko-pomorskiego, będzie jeszcze gorzej, tutaj ostrzeżenia są bardziej niepokojące, bo mamy do czynienia z ostrzeżeniami pierwszego stopnia w trójstopniowej skali.

W każdej chwili możemy spodziewać się  burz z opadami deszczu, którego miejscami może spaść od 20 do 40 mm. Towarzyszyć będzie temu porywisty wiatr, którego podmuchy mogą osiągnąć 90km/h. Możliwe jest wystąpienie gradu.


red.

admin

Next Post

TOKiS - PRESS TV. Drzwi Otwarte w Nadleśnictwie Woziwoda

nie Lip 21 , 2019
20-21 lipca zapraszamy Państwa do odwiedzenia kompleksu edukacyjnego przy Nadleśnictwie Woziwoda. Zachęcamy do spędzenia wolnego czasu w otoczeniu przyrody oraz skorzystania z oferty zabaw edukacyjnych proponowanych przez pracowników nadleśnictwa. Będziemy do Państwa dyspozycji w najbliższą sobotę i niedzielę w godzinach 10.00-18.00.

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook