20 października 2020

Amator cudzego drobiu zatrzymany!

2 min read

Niezły „ubaw” musieli mieć tucholscy  policjanci, kiedy otrzymali zgłoszenie o kradzieży… kury.

Kury nie porwał tradycyjny, czworonożny lis, a jego „krewniak” i to na dwóch nogach. Amator drobiu? A może czuł się samotny i szukał towarzystwa? Tego zapewne się nie dowiemy, dlatego skupmy się na notatce z policyjnego portalu…

Tucholscy policjanci „rozliczali’ wczoraj 49-letniego złodzieja kury. 49-latka złapał i zatrzymał do przyjazdu policji właściciel posesji. Oprócz kradzieży, sprawca usłyszał jeszcze zarzut nieokazania dokumentu tożsamości.Wczoraj (14.10) do tucholskich policjantów zadzwoniła mieszkanka miasta. Kobieta poinformowała mundurowych, że właśnie jakiś złodziej kradnie jej kury. Wysłani na miejsce funkcjonariusze zastali zgłaszająca oraz jej męża, który zatrzymał sprawcę na gorącym uczynku kradzieży. Zatrzymany mężczyzna  pod pachą trzymał kurę.  Mężczyzna trafił w ręce mundurowych.  Przyznał się do kradzieży, jednak nie od razu pokazał swój dowód osobisty, chociaż miał go przy sobie.  Policjanci ustalili, że zatrzymany to 49-letni tucholanin. Od razu został rozliczony za nieokazanie dowodu osobistego. Za to wykroczenie otrzymał mandat karny.  W związku z kradzieżą został  przesłuchany w charakterze osoby podejrzanej o popełnienie wykroczenia. 49-latek skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze.
____________________-
Niestety, nie wiemy w jakim stanie znajduje się poszkodowana – kura, czy jest w szoku, czy zniosła jajko, ale jedno wiadomo na pewno – prędzej, czy później skończy w … garnku.
__________________
(red.)
Na pdst. http://www.tuchola.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/
Fot. http://www.wykop.pl/
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook