19 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Apel do marszałka w sprawie naprawy drogi wojewódzkiej Nr 237, to głos wołającego na puszczy…?

2 min read

Gdyby zebrać rachunki za naprawy zawieszenia  w pojazdach wszystkich kierowców, pokonujących trasę z Tucholi do Mąkowarska ( DW 237), przez ostatnią dekadę, to uzbierałaby się zapewne kwota za którą można by wybudować nową, z poboczami i zapewne wystarczyłoby pieniędzy, na wybudowanie międzynarodowego lotniska, gdzieś w polu i jeszcze by zostało. Niestety, ta część naszego województwa traktowana jest przez bezdusznych urzędników siedzących w wygodnych fotelach, jak „Dzikie Pola”.

O sprawie wiedzą wszyscy, reagują wyłącznie samorządowcy, a to głos wołającego na puszczy. Sytuację znają nawet posłowie, ale i oni bezradnie rozkładają ręce – obecny marszałek na urzędzie jest przeszkodą nie do pokonania. Nie pozostało  nic innego, jak apelowanie do marszałka w kurtuazyjnej formie – słowach. My, zwyczajni ludzie możemy więcej, dlatego mówimy krótko: Wielmożny Panie Marszałku, weź Pan się wreszcie do roboty, Toruń i okolice, to nie pępek świata, my też płacimy na Was podatki, a że mieszkamy 100 kilometrów dalej, o niczym nie świadczy! No, chyba, że rozpatrujemy sprawę politycznie, wtedy, rzeczywiście, można nas uznać za wrogów, a ci, jak wiadomo, jeżdżą konno lub na osłach w dodatku na oklep i drogi nie są im potrzebne, raczej dukty.

Kurtuazja, bo od tej zaczęli swoją pracę lokalni samorządowcy przyjęła cywilizowane formy, jak one wyglądają? Poznajmy szczegóły.

Sołtysi Gminy Gostycyn zakończyli zbieranie podpisów pod Petycją do Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Pana Piotra Całbeckiego, w sprawie pilnego podjęcia decyzji o naprawie drogi wojewódzkiej, na odcinku Mąkowarsko –Tuchola – Czersk. Poparcia inicjatywy udzieliła również Rada Powiatu Tucholskiego, która jednogłośnie podjęła stanowisko w tej sprawie.

Treść Petycji oraz stanowisko Rady Powiatu Tucholskiego.

I co dalej?

Na prośbę samorządowców, korzystając z okazji obecności Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego (podmiotu odpowiedzialnego za stan dróg wojewódzkich) w Więcborku, redaktorzy KRAJNA TV zadali Marszałkowi pytanie w przedmiocie naprawy drogi.

Jaka była odpowiedź p. Marszałka? Naprawa 237-mki, nawet nie jest zaplanowana. To co? Tradycyjnie, może w przyszłym roku? Jak nazwać tę sytuację? Odpowiedzmy sobie sami.


(mrf.)

Źródła:

gostycyn.pl

youtube.com/watch?v=D-4_RLzK2fo

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook