25 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Apel o pomoc dla Natalii Nerwińskiej

3 min read

19 września 2001 roku stał się jedną z najważniejszych dat. Właśnie wtedy na świat zawitało nasze drugie maleństwo – Natalia.

Nasza piękna, uśmiechnięta, ciekawa świata córeczka. Spełniło się nasze marzenie, mamy dwie pociechy, które na naszych oczach rosną, rozwijają się, by trafić do szkoły. Nowe przyjaźnie: koledzy, koleżanki. Natalka uwielbiała pieski, właśnie…, uwielbiała.

Tragedia wydarzyła się 16 kwietnia 2011 roku.  Doszło do kolizji drogowej. Nasza córeczka przeżyła, jednak bardzo ucierpiała. Od krytycznej chwili przeleżała miesiąc w oddziale intensywnej opieki medycznej. Przeprowadzono tam bardzo skomplikowaną operację trepanacji czaszki. Córka walczyła o życie, a wraz z nią my, lekarze, rodzina, przyjaciele

i znajomi. Później trafiła na chirurgię. Ciągle balansowała między życiem i śmiercią. Wszystko przez sepsę, która skomplikowała nasze i tak trudne chwile. Natalka była w śpiączce. Ten stan utrzymywał się przez kilka miesięcy, aż wreszcie, pewnego dnia wszystko zaczęło się zmieniać. Dzięki Bogu i staraniom wielu ludzi, córeczka powoli zaczęła do nas powracać.

 Od września 2011 roku możemy już jeździć na rehabilitację. Nastąpiła poprawa, ale przed nami jeszcze bardzo długa droga. Bez pomocy osób dobrej woli nie poradzimy sobie. Natalka wymaga ciągłej opieki, zrezygnowałam z pracy, aby swój czas poświęcić chorej córeczce. Natalia nie może samodzielnie poruszać się, ma założoną rurkę tracheotomijną, jest karmiona poprzez zgłębnik (karmienie PEG-iem).

Utrzymaniem rodziny zajmuje się mąż, który stara się robić wszystko, aby niczego nam nie zabrakło. Niestety, żyjemy w ciężkich czasach, a specjalistyczna opieka medyczna jest bardzo droga.

 

Natalka potrzebuje intensywnej rehabilitacji.

 

Dotychczas korzystaliśmy z pomocy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, z Ośrodka Rehabilitacji „Neuron” w Małym Gacnie, szpitala w Dziekanowie Leśnym, Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego w Ameryce koło Olsztynka. Nadal potrzebujemy dalszej pomocy tak wyspecjalizowanych placówek. Koszty leczenia przewyższają wielokrotnie nasze możliwości, ale ciągle mamy nadzieję na pomoc ze strony ludzi o wielkim sercu.

Córka jest podopieczną  FUNDACJI DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”

KRS 00003794

Cel szczegółowy: 16304

 Natalia Nerwińska

Nr rachunku 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

Bez Państwa wsparcia Nasze Szczęście nie powróci do pełni zdrowia.

 

Prosimy o wsparcie i pomoc w postaci 1 % podatku dochodowego, wierzymy w to, że dzięki tej pomocy, Natalka któregoś dnia znowu się uśmiechnie.

 

Renata i Mariusz NERWIŃSCY

___________________________

 

Witajcie!

 

Sprawa Natalki zaprząta nasze głowy nie od dzisiaj. Dziewczynka ze swoją mamą przebywają aktualnie w specjalnym ośrodku rehabilitacyjnym, zupełnie niedaleko Tucholi, mianowicie w Małym Gacnie. To zaiste niezwykłe miejsce, gdzie terapeuci – wybitni specjaliści dokonują cudów. Byłem tam wielokrotnie i uwierzyłem w nie, takiego poświęcenia w stosunku do osób ciężko doświadczonych przez los nie widziałem. Wszyscy znamy obecny stan polskiej służby zdrowia. Tak, niestety, jest zatrważający, a te kochane dzieciaki nie mają czasu czekać na zmiany „niby – lepsze”, potrzebują pomocy natychmiast! Rodzice małej Natalii, to osoby wyjątkowe, nigdy wcześniej nie spotkałem się z taką determinacją w boju o życie i zdrowie dziecka.

Zastanawiam się właśnie nad tym, jakbym ja postąpił, wiem, dokładnie tak samo. W naszym głównym, redakcyjnym komputerze mamy galerię kilkudziesięciu fotografii córeczki Państwa Nerwińskich, mamy również zapisy filmowe z procesu rehabilitacji dziecka. To poruszające kadry, a jednocześnie dające nadzieję, że Natalka przestanie wreszcie korzystać z urządzeń, dzięki którym żyje.

Kurczę, trzeba ich wesprzeć, im zwyczajnie potrzeba każdej złotówki, każdego grosza. To jak „podróż za jeden uśmiech”, ale współcześnie, w świecie rzeczywistym, tutaj i teraz, w walce o zdrowie tej uroczej dziewczynki.

______________________

Mariusz R.Fryckowski

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook