pon. Wrz 21st, 2020

Apel Wójta Gminy Gostycyn do mieszkańców !

2 min read

Prognozy optymistyczne głoszą, że koronawirus potrwa najdalej do czerwca. Czy tak się stanie to zależy, Drodzy Państwo, tylko od nas samych. Czy będziemy stosować się do nakazów i zakazów ustalonych przez Rząd?

Rozwój epidemii zależy od tego, czy będziemy unikać spotkań towarzyskich, nie będziemy wychodzić z domu, nawet podczas pięknej pogody.  Idąc do sklepu, planujmy zakupy, róbmy je szybko i sprawnie. Nie wstydźcie się Państwo, zakładać maseczki i dezynfekować ręce oraz ubrania. Lekarze obawiają się najbardziej tego, że Polacy nie będą przestrzegać tych zasad podczas Świąt Wielkiej Nocy. Skutkiem tego będzie ogromny skok liczby zakażonych wirusem w okresie poświątecznym. Dlatego zwracam się do Państwa z niełatwym apelem, ale koniecznym. Nie wyjeżdżajcie do rodziny i znajomych podczas świątecznych dni! Nie opuszczajcie swoich domów! Tylko w ten sposób zagwarantujemy sobie możliwość spotkania podczas następnych świąt. Proszę nie łamać zasad, bo bohaterstwem dzisiaj jest właśnie siedzenie w domu.

To co się dzieje w ostatnim czasie budzi lęk, ale nie jesteśmy bezbronni i bezradni. Toczymy walkę chroniącą życie człowieka poprzez powołane do tego służby. Ze strony Gminy sukcesywnie wyposażamy je w kolejne pakiety maseczek, płyny dezynfekujące i fartuchy, w to czego najbardziej im teraz potrzeba. Może ograniczenia powodują, że niektórych działań po prostu nie zauważamy,  ale naprawdę wiele grup zawodowych ciężko pracuje, abyśmy jak najmniej odczuwali skutki epidemii. Należą im się za to ogromny szacunek i wielkie podziękowania.

W związku z tym chciałbym skierować podziękowania do służb medycznych, ratowników, strażaków. Podziękowania kieruję również do pracowników banków i urzędów. Ogromna wdzięczność należy się także pracownikom sklepów, stacji benzynowych, że pomimo obaw utrzymują obiekty handlowe otwarte, byśmy mogli zaopatrzyć się w niezbędne produkty.  Nie odwiedzajmy ich jednak niepotrzebnie!

Pomimo sytuacji w jakiej się znajdujemy, życzę Państwu zdrowych i spokojnych świąt Wielkanocnych,  a także dobrego wykorzystania otrzymanego czasu i docenienia tego, co naprawdę w życiu ważne…

 

Pozdrawiam

Ireneusz Kucharski

Wójt Gminy Gostycyn

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook