18 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

APEL WÓJTA GMINY GOSTYCYN

1 min read

Szanowni Mieszkańcy, Szanowni Państwo!

Według informacji uzyskanych od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego i z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tucholi, informuję, że na terenie gminy Gostycyn wystąpiło ognisko zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Zakażeniu uległo 18 osób z powiatu tucholskiego, w tym 1 osoba z terenu powiatu bydgoskiego. Wszystkie osoby zakażone przebywają w izolacji domowej lub w izolatorium. Na terenie gminy Gostycyn nikt izolacji domowej nie odbywa. Osoby z kontaktu, z osobami zakażonymi objęte są kwarantanną. Obecnie 31 osób objętych jest kwarantanną. Pracownicy zakładu, w których wystąpiło ognisko objęci są badaniami, w kierunku SARS-CoV-2, a w zakładzie wdrożono i stosuje się procedury przeciwpandemiczne.
W związku z zaistniałą sytuacją, w Gostycynie na terenie wszystkich punktów usługowych, gastronomicznych, handlowych i innych placówek mogą odbywać się wzmożone kontrole, zarówno „Sanepidu”, jak również funkcjonariuszy policji.
Proszę Państwa o zakładanie maseczek w sklepach, instytucjach publicznych oraz innych punktach usługowych i zachowanie dystansu społecznego. Jednocześnie uprzejmie proszę o zachowanie kultury osobistej w kontaktach międzyludzkich oraz zachowanie spokoju. Wszyscy tworzymy wspólnotę lokalną, a dobro i bezpieczeństwo żyjących tu ludzi jest najwyższą wartością.

 

Z poważaniem

Wójt Gminy Gostycyn

Ireneusz Kucharski

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook