0 2 min 1 rok

Zakończyły się montaże przystanków autobusowych.

Estetyczne wiaty trafiły do Gostycyna, Kamienicy, Małej Kloni, Bagienicy, Pruszcza, Wielkiego Mędromierza i Łyskowa.  Dodatkowo z nowych wiat korzystają pasażerowie oczekujący na przystankach: Gostycyn Budnikowo, Łyskowo Wybudowanie, Wielki Mędromierz Wybudowanie, Mała Klonia Wybudowanie. W najbliższym czasie odnowienia istniejących przystanków murowanych mogą spodziewać się mieszkańcy Przyrowy i Wielkiego Mędromierza Wybudowanie II.

Całe przedsięwzięcie na zlecenie Gminy Gostycyn wykonała spółka PUH Kamionka. Producentem wiat jest firma „BIN” Sp. z o.o. z Aleksandrowa  Kujawskiego. Koszt całego przedsięwzięcia to 198 768,00 zł. Wójt Ireneusz Kucharski podkreśla istotę inwestycji. Nowe przystanki mają nie tylko zapewnić mieszkańcom schronienie, lecz także przyczynić się do poprawienia estetyki całej gminy. Należy podkreśli, że w ramach kosztów są również zakupy koszy ulicznych na śmieci i stojaki na rowery, które sukcesywnie będą ustawiane wg wskazań mieszkańców.

Na realizację zadania samorząd gminny  otrzymał dotację z  Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych, w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Ograniczenie emisyjności spalin poprzez budowę stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz budowę i przebudowę dróg dla transportu publicznego”.

Przypomnijmy, iż wcześniej ( 2018-2020) nowe wiaty przystankowe ustawiono w Wielkiej Kloni.


(red.)

gostycyn.pl