0 2 min 1 rok

Mimo licznych kampanii i ostrzeżeń prowadzonych przez policję, nadal po drogach poruszają się nietrzeźwi kierowcy. W piątek (18.11.22r.) policjanci zatrzymali dwie osoby, które kierowały pojazdami pod wpływem alkoholu.

 

Obie kontrole nieodpowiedzialnych kierowców miały miejsce w Tucholi na ul. Chojnickiej. Właśnie tam przed godziną 14:00 policjanci zatrzymali kierującego jednośladem. Urządzenie pomiarowe wskazało, że w organizmie 39-latka znajduje się 0,34 promila alkoholu. Rowerzyście grozi wysoka grzywna i sadowy zakaz kierowania rowerami.

Z kolei w godzinach wieczornych tucholscy policjanci zauważyli audi jadące bez wymaganych świateł. Pojazd został zatrzymany do kontroli. Okazało się, ze nie jest to jedyne przewinienie kierowcy. Podczas rozmowy z 47-latkiem funkcjonariusze wyczuli silny zapach alkoholu. Konieczna okazała się kontrola stanu trzeźwości. Wynik na urządzeniu potwierdził przypuszczenia mundurowych. Mężczyzna kierował autem mając w organizmie 1,14 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Nieodpowiedzialny kierowca będzie odpowiadał przed sądem za podróżowanie samochodem bez wymaganych świateł oraz za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat 2 i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.


(red.)

KPP Tuchola