0 2 min 9 miesięcy

W piątek (24.02) rozpoczął się coroczny Międzynarodowy Zimowy Spływ Kajakowy na Brdzie im. Jerzego Korka. To już 58. edycja. Bierze w nim udział rekordowa wręcz liczba uczestników, bo aż 180. Przyjechali w Bory Tucholskie z całej Polski.

Tradycją stało się już powitanie kajakarzy na starcie spływu w Mylofie przez burmistrza Tadeusza Kowalskiego. Dziś jednak – z uwagi na zaplanowaną wcześniej sesję Rady Miejskiej w Tucholi – burmistrz nie mógł być osobiście. Reprezentowała go Agnieszka Schreiber, inspektor ds. promocji gminy.

Mimo chłodu, uczestnikom wydarzenia dopisywały wyśmienite, radosne nastroje. I takich życzymy do samego końca pobytu w jednym z najpiękniejszych zakątków naszego kraju – w naszych Borach Tucholskich.
Kajakarze życzyli sobie połamania wioseł, więc do tych życzeń dołączamy!

Organizatorami spływu są Oddział Miejski PTTK w Bydgoszczy i Klub Turystyki Kajakowej „Bractwo Wodne”, a komandorem, niezmiennie od 20 lat, jest Krystyna Czerwińska.

Wielkim nieobecnym, kolejny już raz jest Olek Doba, zdobywca oceanów, który od lat brał udział w tej pięknej imprezie sportowo-rekreacyjnej.

Wspominamy, pamiętamy.


(red.)

tuchola.pl