0 2 min 5 miesięcy

Można prosić, grozić, błagać, ale zawsze znajdzie się jakiś idiota, który po alkoholu staje się nadczłowiekiem. Tym razem trafiło się ich aż trzech! Na szczęście czuwali nasi policjanci.

Tucholscy funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby, które pijane podróżowały swoimi pojazdami. Miłośnicy dwóch kółek zostali zatrzymani na terenie gminy Lubiewo. Za swoje nieodpowiedzialne poczynania będą odpowiadać przed sądem.

Pierwsza kontrola miała miejsce w rejonie Bysławia. To właśnie tam uwagę mundurowych przykuło dwóch rowerzystów. Sposób ich jazdy oraz silny zapach alkoholu świadczył o tym, że mogą być pijani. Policjanci zweryfikowali ich stan trzeźwości. Urządzenie pomiarowe wskazało, że w  organizmach nieodpowiedzialnych kierowców znajduje się odpowiednio 1,6 i 2 promile alkoholu. Grozi im wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia rowerów.

Z kolei w Lubiewie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli motorowerzystę, który nie utrzymywał prawidłowego toru jazdy. W tym przypadku również przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Kontrola trzeźwości wykazała ,ze w organizmie 67-letniego mężczyzny znajduje się 0,6 promila alkoholu. Kierowca motoroweru również będzie odpowiadał przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

I co? Warto było? [przyp. red.]


(red.)

Mat. nadesłane.