0 2 min 5 miesięcy

Wraz z rozpoczęciem wakacji tucholscy funkcjonariusze rozpoczęli patrole z wykorzystaniem policyjnego quada. Mundurowi sprawdzają tereny leśne, rejony akwenów, a także miejsca, w które radiowóz policyjny nie jest w stanie dojechać. Funkcjonariusze podczas takich patroli dbają o poczucie bezpieczeństwa mieszkańców oraz turystów odwiedzających nasz powiat.

Bory Tucholskie, z uwagi na piękne walory przyrodnicze, są miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów podczas wakacyjnych podróży. Coraz więcej osób szuka odpoczynku od codziennego zgiełku i dlatego przyjeżdża w malownicze tereny naszego powiatu. Od kilku dni na obszarach leśnych można spotkać policyjnego quada. Policjanci na czterokołowcu będą dbać o poczucie bezpieczeństwa okolicznych mieszkańców, a także turystów odwiedzających powiat tucholski.

Mundurowi, w lasach oraz nad akwenami, zapobiegają popełnianiu przestępstw i wykroczeń. Policjanci kontrolują również miejsca, w których może dochodzić do kradzieży drewna. Funkcjonariusze będą odwiedzać trudno dostępne miejsca, do których radiowóz policyjny nie mógłby dojechać.

Mamy nadzieję, że służba pełniona w ten sposób wpłynie na wzrost bezpieczeństwa w lasach i w miejscach, z których korzystają mieszkańcy oraz turyści.


(red.)

Mat. nadesłane.