0 2 min 5 miesięcy

KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ, to nazwa ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej, która rozpoczęła się z początkiem tegorocznych wakacji. Policjanci organizują wiele działań, które mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą. W ostatnim czasie tucholscy stróże prawa pełnili służbę wspólnie z Państwową Strażą Pożarną z Tucholi na jeziorze w Cekcynie.

Tucholscy funkcjonariusze czynnie włączyli się w akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Od samego początku działań policjanci organizują zajęcia profilaktyczne z młodzieżą szkolną oraz harcerzami wypoczywającymi na terenie powiatu tucholskiego. W ramach zajęć stróże prawa informują o zasadach, których należy przestrzegać nad wodą, na drodze, czy też w lesie. Zakres tematyki podczas spotkań obejmuje głównie zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu w trakcie wypoczynku letniego, w tym między innymi: bezpieczeństwo w domu, w podróży, podczas gier i zabaw w plenerze, a także zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Policjanci postanowili również dotrzeć do osób pływających na łodziach, kajakach, czy też rowerach wodnych. Dzięki wspólnej służbie z Państwową Strażą Pożarną, która wyposażona jest w jednostkę pływającą, zadanie to nie stanowiło dla mundurowych problemu. Stróże prawa informowali wszystkie osoby wypoczywające nad akwenami o głównych zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego.


(red.)

Mat. nadesłane.