0 3 min 4 miesiące

W imieniu Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bydgoszczy 15 sierpnia 2023 r. zapraszamy na Piknik Wojskowy w Sępólnie Krajeńskim!

Na wystawie statycznej będzie można zobaczyć czołg Leopard, KTO Rosomak, WR Langusta, Poprad, MRAP, HARDUN oraz samobieżny moździerz Rak. Piknik jest niepowtarzalną okazją, aby zobaczyć  sprzęt, w który jest wyposażona nasza armia. Bezpośredni kontakt z profesjonalną załogą oraz możliwość zapoznania się z budową wozów bojowych pozwoli poznać specyfikę służby w wybranych specjalnościach wojskowych.

Pokaz dynamiczny wyszkolenia żołnierzy, medycyny pola walki oraz udzielania pierwszej pomocy to gwarantowane emocje i przeżycia, które pozwolą wyobrazić sobie, jak wygląda codzienny dzień służby żołnierza. Prezentację przeprowadzą również kadeci Oddziału Przygotowania Wojskowego Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy!

Oprócz koncertu Orkiestry Wojskowej z Bydgoszczy, której występy od lat przyciągają tłumy fanów, zapraszamy również na program artystyczny przygotowany przez artystów z Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Nie zapomnieliśmy też o dzieciach i młodzieży – oni też znajdą coś dla siebie!

Na pikniku w punktach rekrutacyjnych obecni będą przedstawiciele Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bydgoszczy oraz jednostek wojskowych, którzy w profesjonalny sposób przekażą informacje jak dołączyć do szeregów Wojska Polskiego. Rekrutujący odpowiedzą na każde pytanie i podpowiedzą w jaki sposób zostać żołnierzem dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Przedstawią możliwości służby w wybranej przez siebie specjalności i wskażą miejsca służby na terenie całego kraju.

Spełniaj swoje marzenia i zostań żołnierzem Silnej Biało-Czerwonej: marynarzem, kierowcą zawodowym, saperem, kucharzem, pilotem czy nawigatorem!

Będzie można także spróbować grochówki wojskowej z chlebem wypiekanym na miejscu w piekarni polowej.

Zapraszamy do wspólnego świętowania!  Więcej informacji na stronach: www.mon.gov.pl i www.wojsko-polskie.pl  oraz na naszych kontach w mediach społecznościowych.

15 sierpnia 2023 r.

Sępólno Krajeńskie

„Krajna Park” – ul. Osiedle Leśne

godz. 12:00 – 18:00

Zapraszamy!


(red.)

Mat. nadesłane.