0 2 min 3 miesiące

Podczas wakacji policjanci organizują wiele działań, które mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa osób wypoczywających nad akwenami. W ostatnim czasie tucholscy stróże prawa pełnili służbę wspólnie z Państwową Strażą Pożarną z Tucholi nad jeziorem w Okoninach Nadjeziornych.

W trakcie letniego wypoczynku tucholscy funkcjonariusze prowadzą wiele działań w terenie. Policjanci na spotkaniach z mieszkańcami oraz turystami informują o głównych zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji. W działania zaangażowani są również tucholscy strażacy, którzy dzięki jednostce pływającej są w stanie dotrzeć do osób pływających na łodziach, kajakach, czy też rowerach wodnych.

W ostatnich dniach funkcjonariusze postanowili odwiedzić turystów wypoczywających nad jeziorem w Okoninach Nadjeziornych. Stróże prawa informowali wczasowiczów o zasadach, których należy przestrzegać nad wodą, na drodze, czy też w lesie. Działania zostały zorganizowane w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.


(red.)

Mat. nadesłane.