0 2 min 3 tygodnie

Do obywatelskiego zatrzymania doszło w Bladowie. Osoby podróżujące drogą wojewódzką 240 uniemożliwiły dalszą podróż nietrzeźwemu kierowcy i powiadomiły policjantów. Zatrzymany 74-latek miał w organizmie 1,4 promila alkoholu.

Mieszkańcy Białogardu w trakcie podróży zauważyli, że kierowca poruszający się samochodem marki Fiat nie jest w stanie utrzymać prawidłowego toru jazdy. Podróżni udali się za autem, aby ustalić jaki jest powód jazdy wężykiem. Fiat zatrzymał się w Bladowie. 35-letni świadek, gdy podszedł do kierowcy pojazdu wyczuł silną woń alkoholu, a następnie uniemożliwił mu dalszą jazdę. Na miejsce zostali wezwani policjanci.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 74-latka. Urządzenie pomiarowe wskazało, że w jego organizmie znajduje się 1,4 promila alkoholu.

Mieszkańcy Białogardu nie pozostali obojętni i we właściwy sposób zareagowali. Może właśnie dzięki ich interwencji pijany kierowca nie doprowadził do tragedii na drodze.

74-latek będzie odpowiadał przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.


(red.)

Mat. nadesłane.