0 2 min 3 tygodnie

Boks nie jest naszą specjalnością, nie przepadamy za tą dyscypliną sportu, ale w tym przypadku zrobiliśmy wyjątek, bo cel był bardziej niż szczytny. Całość ma związek chłopczykiem, który jest bardzo chory. Otrzymał wsparcie najlepsze z możliwych. Na dzisiejszą galę bilety sprzedały się od razu, a niektórych zakątkach chętni do wzięcia gali bezskutecznie poszukiwali okazji by je nabyć.

Stowarzyszenie TOP Team utworzyło zbiórkę pieniędzy, aby wesprzeć Wiktorka w walce z wieloma chorobami. Stosowny anons pojawił się w słynnym portalu „siepomaga.pl”.  Brzeziński Top Team to klub ( stowarzyszenie ) działający na terenie naszego Tucholi, powstał w 2022 roku z inicjatywy Mikołaja Brzezińskiego. Pomimo młodego wieku, wspomniany zdążył już odnieść  sukcesy w boksie olimpijskim na arenie krajowej. Dwukrotnie został mistrzem Polski w kategorii do 86 kg, zdobył również tytuł wicemistrza Polski w kategorii do 86 kg U-18.

Pomysł zorganizowania Gali Bokserskiej urodził się w tym roku, ze wsparciem przyszło wiele instytucji i firm prywatnych. Pomysł wsparł również burmistrz Tucholi.

Gala bokserska jest imprezą charytatywną, dedykowaną małemu, uroczemu chłopczykowi – Wiktorkowi Rybickiemu.  Pieniądze z licytacji jak i część środków ze sprzedaży biletów zostaną przekazane wyłącznie na leczenie i rehabilitację chłopca.

***


(red.)

Fot. Mariusz R.Fryckowski dla portalu TOKiS-PRESS TV i UM w Tucholi