0 2 min 2 lata

I żeby wszystko było jasne, niech spożywający alkohol nad wodą lub na wodzie lub łamiący prawo w inny sposób, niech nie liczą na pobłażliwość, kara ich nie minie!

Tucholscy policjanci wraz ze strażakami z PSP kontrolują akweny wodne na terenie naszego powiatu. Są wszędzie i pojawiają się niczym duchy, szybkie łodzie, dobra koordynacja działań, szybki desant i w efekcie skontrolowanie np. Wielkiego Jeziora Cekcyńskiego trwa naprawdę krótko. TOKiS – PRESS TV otrzymał zaproszenie od tucholskich funkcjonariuszy, które przyjął. Dyskretnie obserwowaliśmy skoordynowane działania obu służb. Policjanci byli bardzo sprawni, kontrola trzeźwości, stan sprzętu ratującego życie, to codzienność.

Wszystko dla bezpieczeństwa, nie chcemy tragedii, których na terenie kraju przybywa z każdym dniem. Brawura, alkohol i głupota, to główne powody niepotrzebnych śmierci.

Policjanci kontrolują jeziora, kontrolują również rzeki z Brdą na czele. Nasilenie działań prewencyjnych w sezonie wakacyjnym jest słuszne, potrzebne i wskazane.

Panowie, dobra robota.


(mrf.)