0 2 min 2 lata

Wakacje to dla wielu czas relaksu i wypoczynku. W celu zapewnienia bezpieczeństwa turystom funkcjonariusze organizują wiele działań. Tym razem policjanci sprawdzali trzeźwość kajakarzy.

Wiele osób wypoczywających na terenie powiatu tucholskiego jako główną formę rekreacji wybiera spływ kajakowy. Taka forma wypoczynku nie zwalnia nas z przestrzegania prawa. W ostatnich dniach kajakarze, którzy płynęli Brdą, w rejonie przystani wodnej w Świcie, mogli napotkać umundurowany patrol policji. Funkcjonariusze sprawdzali trzeźwość uczestników spływu. Policjanci informowali również turystów o przepisach obowiązujących nad wodą oraz o zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego. Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie skontrolowane osoby były trzeźwe. Cieszy fakt, że odpowiedzialność prawna społeczeństwa wzrasta. Działania zostały zorganizowane w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Przypominamy, że zgodnie z art. 35 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych prowadzenie obiektu pływającego, w stanie nietrzeźwości, po użyciu alkoholu lub środka odurzającego jest wykroczeniem. Otrzymanie mandatu i zakończenie spływu w miejscu kontroli, to konsekwencje z jakimi muszą się liczyć wszystkie osoby, które nie będą stosować się do przepisów.


(red.)

KPP Tuchola