0 2 min 2 lata

15.08 w Tucholi z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego został zorganizowany piknik. Na tym wydarzeniu nie zabrakło policjantów. Funkcjonariusze dla odwiedzających przygotowali wiele atrakcji.

Piknik wojskowy odbył się na stadionie O.S.i R. w Tucholi. Przy okazji tego wydarzenia tucholscy policjanci zaprezentowali swój sprzęt policyjny. Policyjne stoisko cieszyło się ogromną popularnością. Do zabaw i przygotowanych atrakcji ustawiały się kolejki.

Najmłodsi mogli spróbować swoich sił w „kole fortuny”, gdzie sprawdzali swoją wiedzę w jednej z ośmiu wylosowanych kategorii. Stróże prawa zaprezentowali sprzęt policyjny. Każdy miał możliwość wejścia do radiowozu. Największą atrakcją okazał się quad, na którego wszystkie dzieci chciały wsiąść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Tucholscy stróże prawa dla dorosłych przygotowali tor przeszkód, który należało pokonać po założeniu „alko-gogli”.

Wszystkim odwiedzającym policjanci wręczali balony, smycze, odblaski, kolorowanki, cukierki. Pokazy przyczyniły się do tego, że część z osób była również zainteresowana wstąpieniem w szeregi policji. Dla nich funkcjonariusze przygotowali ulotki i materiały informacyjne dotyczące rekrutacji.


(red.)

KPP Tuchola