0 2 min 2 lata

Policjanci sprawdzają obiekty handlowe pod kątem przestrzegania przepisów związanych z pandemią COVID-19. Funkcjonariusze zwracają uwagę na osoby niestosujące się do obowiązujących obostrzeń.

Liczba zachorowań na koronowirusa wzrasta. Nadal, na terenie naszego kraju, obowiązuje stan epidemii. Nie możemy zapominać o obowiązujących ograniczeniach. Pamiętajmy, aby podczas pobytu w sklepie używać płynu do dezynfekcji rąk oraz zakrywać usta i nos za pomocą maseczki. Nasza odpowiedzialna postawa niewątpliwie będzie miała wpływ na przebieg rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19.

Tucholscy policjanci, każdego dnia, kontrolują sklepy i środki transportu publicznego. Mundurowi zwracają uwagę na osoby niestosujące się do obowiązujących obostrzeń. W kontrolach biorą również udział pracownicy sanepidu.

Policjanci przypominają, że osoby, które łamią zasady sanitarne mogą zostać ukarane wysokim mandatem karnym. Rażące naruszenia obowiązujących obostrzeń mogą też zakończyć się wnioskiem do sądu i informacją do sanepidu. W tym przypadku sąd ma możliwość nałożenia grzywny do 5 tysięcy złotych, a sanepid nawet do 30 tysięcy złotych.


(red.)

KPP Tuchola