0 2 min 2 lata

Samorządowcy zaplanowali wspólnie spotkanie, które ma się odbyć w Gostycynie. Będzie to rodzaj konwentu, w którym udział wezmą wójtowie, starosta i burmistrz.

Z pewnością jest wiele spraw do omówienia, ale jedna bulwersuje opinię publiczną i to od długiego czasu. Tak, to sprawa opieki medycznej w naszym miasteczku. W tej sprawie burmistrz Tucholi spotkał się z szefem tucholskiego MCL-u, by omówić problem. Z relacji wynika, że do takiego spotkania z szefem tucholskiego szpitala już nie doszło, a szkoda, bo najwięcej pretensji mają mieszkańcy właśnie do niego. Pomimo tego ustalono, że na obu biegunach problem jest ten sam.

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że brakuje personelu medycznego, również lekarzy. Doraźnie braki wypełnić mają goście ze Wschodu. Kiedy to nastąpi i czy będziemy mieli do nich zaufanie? To nie dyskryminacja, a uzasadnione obawy.

W sprawie kłopotów tucholskiego szpitala tokis.pl spotkał się z panem Starostą oraz panem radnym Michałem Skałeckim. Rozmowa przebiegła w b. dobrej atmosferze, liczymy na szybkie zmiany i na  informacje ze strony szpitala, który o problemach będzie informował społeczeństwo nie tylko poprzez swoją witrynę. Najważniejsza jest informacja, mamy do niej pełne prawo, to nasz szpital!


(red.)