0 2 min 2 lata

Wczoraj (17.02.2022r.) policjanci zatrzymali dwóch nieodpowiedzialnych kierowców. Jeden z nich jechał autem mając ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyźni będą musieli tłumaczyć się przed sądem.

Wczoraj (17.02.2022r.) policjanci tucholskiej „drogówki” w Tucholi na ul. Bydgoskiej zauważyli kierowcę auta dostawczego, który, podczas jazdy, korzystał z telefonu i nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Pojazd został zatrzymany do kontroli. Jak się później okazało, popełnione wykroczenia nie były jedynym zmartwieniem 38-latka. Podczas rozmowy funkcjonariusze wyczuli od kierowcy silny zapach alkoholu. Kontrola alkomatem potwierdziła tylko przypuszczenia policjantów. Mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy.

Z kolei  w Cekcynie na ul. Głównej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę.  W tym przypadku również wyczuwalny zapach alkoholu świadczył o tym, że kierujący jednośladem może być nietrzeźwy. Alkomat wskazał, że w organizmie 26-letniego mężczyzny znajduje się 0,6 promila alkoholu.

Obie sprawy będą miały swój finał w sądzie. Zatrzymanym mężczyznom grożą wysokie kary finansowe oraz sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Kierowcy auta grozi również kara pozbawienia wolności do lat 2.


(red.)

KPP Tuchola