0 2 min 2 lata

Policjanci, w miniony weekend, zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. W organizmie jednego z nich znajdowało się blisko 1,4 promila alkoholu. Amatorzy jazdy „na podwójnym gazie” będą musieli tłumaczyć się przed sądem.

Pierwsza osoba została zatrzymana w sobotę (21.05.2022r.). Tego dnia policjanci z Posterunku Policji w Śliwicach zatrzymali do kontroli rowerzystę, który podróżował ulicami Okonin Nadjeziornych. Jak się później okazało, nie była to rekreacyjna przejażdżka jednośladem. Funkcjonariusze, podczas rozmowy z 49-latkiem, wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Kontrola stanu trzeźwości potwierdziła tylko przypuszczenia mundurowych. W jego organizmie znajdowało się blisko 1,4 promila alkoholu.

Z kolei wczoraj (22.05.2022r.) funkcjonariusze zatrzymali 38-latka, który kierował osobowym audi. W tym przypadku również zapach alkoholu świadczył o tym, że kierowca może być pijany. Urządzenie pomiarowe wskazało, że podróżował on swoim autem mając w organizmie promil alkoholu. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Obie sprawy będą miały swój finał w sądzie. Mężczyznom grożą wysokie kary finansowe oraz sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Dodatkowo, w przypadku 38-latka, sąd może wymierzyć karę do 2 lat pozbawienia wolności.


(red.)