0 2 min 1 rok

28 kwietnia 2022 r. Rada Gminy Gostycyn po raz pierwszy w historii gostycyńskiego samorządu, nadała tytuł „Zasłużony dla Gminy Gostycyn”.

Okazją do wręczenia honorowego tytułu było spotkanie poświęcone promocji ostatniej książki Pana Marka Sassa „Pruszcz – (Auto)Portret Pomorskiej Wsi, które odbyło się w piątkowe popołudnie (10 czerwca 2022 r.) w Pruszczu. Pan Marek Sass otrzymał od Wójta Gminy Gostycyn Ireneusza Kucharskiego i Przewodniczącego Rady Gminy Ryszarda Sucharskiego akt nadania tytułu oraz symboliczną statuetkę.

Honorowy tytuł przyznano w uznaniu dla jego działalności społecznej, kulturalnej, oświatowej, promocję gminy, ale przede wszystkim ogromnej pracy badawczej, jaką włożył, pisząc szereg książek poświęconych gminie Gostycyn. Swoją pasją zaszczepił w mieszkańcach chęć poznawania historii swoich przodków i ludzi, którzy kiedyś mieszkali na ziemiach w granicach obecnej gminy Gostycyn.

Jego społeczne i kulturalne inicjatywy oraz dorobek literacki wywarły ogromny wpływ na kultywowanie lokalnych tradycji. Podczas uroczystości do wyrazów wdzięczności przyłączyli się radni i członkowie kapituły przyznającej wyróżnienie: Grażyna Kida, Katarzyna Henszczyk, Jadwiga Zwolińska i Adam Cymerys.

Panu Markowi gratulujemy i życzymy dużo siły i determinacji w dalszej działalności.


(red.)

gostycyn.pl