Aresztowano znanego opozycjonistę (aktualizacja)

Dzisiaj o 6:05 do mieszkania znanego opozycjonisty Wł.Frasyniuka wkroczyła policja. W obecności funkcjonariuszy i zamaskowanego kamerzysty, dokonano aresztowania.

Film z z momentu zatrzymania został opublikowany w portalu WP.pl, ale został pospiesznie wycofany.

Z ostatniej chwili…

Właśnie otrzymaliśmy informację, że podobno opozycjonista właśnie został zwolniony, a materiał filmowy z aresztowania, ponownie powrócił do portalu WP – obejrzyj

Władysław Frasyniuk zatrzymany został w swoim domu we Wrocławiu, następnie przewieziony do prokuratury w Oleśnicy, gdzie został przesłuchany. Zadano mu tylko jedno pytanie: czy przyznaje się do naruszenia nietykalności cielesnej dwóch policjantów, którzy 10 kwietnia ubiegłego roku zatrzymali go podczas kontrmanifestacji wobec obchodów kolejnej miesięcznicy smoleńskiej. Frasyniuk usłyszał wtedy zarzuty i miał stawić się na wezwanie w prokuraturze. Po dwukrotnych monitach, do jego domu weszła policja, właśnie dzisiaj rano. Przesłuchanie trwało raptem dziesięć minut.

Jak twierdzi były zatrzymany, to sprawa polityczna i imiennie oskarża dwóch czołowych polityków: Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego, podczas wywiadu udzielonego stacji Polsat News. Wyrażał się jasno:”… z państwem represyjnym należy walczyć”.

A jak sytuację komentuje policja?

„Policjanci, zatrzymując Władysława Frasyniuka, realizowali czynności zgodnie z zarządzeniem Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Funkcjonariusze działali zgodnie z prawem, z zachowaniem godności osobistej zatrzymanego. Po zakończonych czynnościach w prokuraturze został zwolniony” – czytamy w komunikacie.

„Wszystkie czynności podjęte wobec Władysława Frasyniuka zostały wykonane zgodnie z prawem. Policjanci realizowali zarządzenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Zatrzymanemu została przedstawiona podstawa prawna czynności. Policjanci pouczyli go także o przysługujących prawach. Użycie kajdanek wynika z obowiązujących przepisów dotyczących doprowadzenia osoby zatrzymanej. Wszelkie procedury zostały zachowane. Policjanci z Komendy Stołecznej Policji realizujący zatrzymanie Władysława Frasyniuka działali z zachowaniem jego godności osobistej. Po zakończonych czynnościach w prokuraturze został zwolniony” – poinformowała Komenda Główna Policji.


(red.)

Fot. Twitter

admin

Next Post

Lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości dokonały wyboru, jest kandydat do Sejmiku Województwa!

śr Lut 14 , 2018
Przedwyborcza gorączka właśnie się zaczęła, partie polityczne dosłownie gotują swoje struktury w poszukiwaniu najlepszych kandydatów do godności takich, czy siakich. Można nawet odnieść wrażenie, że proces głosowania przez obywateli, schodzi na plan dalszy.

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook