25 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Aresztowano znanego opozycjonistę (aktualizacja)

2 min read

Dzisiaj o 6:05 do mieszkania znanego opozycjonisty Wł.Frasyniuka wkroczyła policja. W obecności funkcjonariuszy i zamaskowanego kamerzysty, dokonano aresztowania.

Film z z momentu zatrzymania został opublikowany w portalu WP.pl, ale został pospiesznie wycofany.

Z ostatniej chwili…

Właśnie otrzymaliśmy informację, że podobno opozycjonista właśnie został zwolniony, a materiał filmowy z aresztowania, ponownie powrócił do portalu WP – obejrzyj

Władysław Frasyniuk zatrzymany został w swoim domu we Wrocławiu, następnie przewieziony do prokuratury w Oleśnicy, gdzie został przesłuchany. Zadano mu tylko jedno pytanie: czy przyznaje się do naruszenia nietykalności cielesnej dwóch policjantów, którzy 10 kwietnia ubiegłego roku zatrzymali go podczas kontrmanifestacji wobec obchodów kolejnej miesięcznicy smoleńskiej. Frasyniuk usłyszał wtedy zarzuty i miał stawić się na wezwanie w prokuraturze. Po dwukrotnych monitach, do jego domu weszła policja, właśnie dzisiaj rano. Przesłuchanie trwało raptem dziesięć minut.

Jak twierdzi były zatrzymany, to sprawa polityczna i imiennie oskarża dwóch czołowych polityków: Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego, podczas wywiadu udzielonego stacji Polsat News. Wyrażał się jasno:”… z państwem represyjnym należy walczyć”.

A jak sytuację komentuje policja?

„Policjanci, zatrzymując Władysława Frasyniuka, realizowali czynności zgodnie z zarządzeniem Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Funkcjonariusze działali zgodnie z prawem, z zachowaniem godności osobistej zatrzymanego. Po zakończonych czynnościach w prokuraturze został zwolniony” – czytamy w komunikacie.

„Wszystkie czynności podjęte wobec Władysława Frasyniuka zostały wykonane zgodnie z prawem. Policjanci realizowali zarządzenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Zatrzymanemu została przedstawiona podstawa prawna czynności. Policjanci pouczyli go także o przysługujących prawach. Użycie kajdanek wynika z obowiązujących przepisów dotyczących doprowadzenia osoby zatrzymanej. Wszelkie procedury zostały zachowane. Policjanci z Komendy Stołecznej Policji realizujący zatrzymanie Władysława Frasyniuka działali z zachowaniem jego godności osobistej. Po zakończonych czynnościach w prokuraturze został zwolniony” – poinformowała Komenda Główna Policji.


(red.)

Fot. Twitter

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook