25 lutego 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Armagedonu pogodowego na szczęście nie było w naszym powiecie nikt nie ucierpiał – podsumowanie wydarzeń ostatniej doby

2 min read

To dobra i sprawdzona w naszym centrum kryzysowym wiadomość. Pomimo silnych podmuchów wiatru było bezpiecznie.

Służby kryzysowe nauczone wydarzeniami sprzed dwóch lat, wykorzystały wszelkie możliwości poinformowania mieszkańców powiatu o zbliżającym się niebezpieczeństwie.  Udało się! Odrobiono lekcje i wyciągnięto wnioski, do akcji informującej pierwszy raz włączone zostały media cyfrowe w tym nasze. Mamy powody do zadowolenia, dzięki naszej akcji informującej, nasz komunikat odebrało około 6 000 osób! Dodatkowo, przez praktycznie całą noc, trwał nasz dyżur, informowaliśmy o rozwoju sytuacji za pośrednictwem Facebooka, gdzie publikowane były krótkie informacje w oparciu o obrazy radarowe dostępne m.in. dla pilotów samolotów i statków bezzałogowych. Skorzystaliśmy z radarów pogodowych rozsianych po Europie, a nawet w Wielkiej Brytanii. Na podstawie map mogliśmy przewidzieć wielkość zjawiska, czas jego trwania i ewentualne skutki. Dzięki sieci izobar można było poznać ciśnienie, temperaturę, siłę i kierunek wiatru i wielkość opadów, a nawet skalę zanieczyszczenia powietrza!

Część z naszych Czytelników dyżurowała z nami aż do świtu!

Służby kryzysowe doceniły media cyfrowe i mają ciekawy projekt z nimi związany, ale to dopiero przed nami. Do pomysłu jesteśmy nastawieni entuzjastycznie, a wszystko z myślą o mieszkańcach powiatu.

Bilans strat po minionej dobie w skali kraju.

776 interwencji związanych z silnym wiatrem na terenie całego kraju. Najwięcej interwencji z powodu silnego wiatru było na Pomorzu Zachodnim 192, na Mazowszu 129 oraz w Wielkopolsce i na Śląsku po 90. Doszło też do 51 uszkodzeń dachów, głównie na Śląsku i w Małopolsce. Strażacy zajmują się przeważnie usuwaniem złamanych i powalonych drzew z chodników, dróg i szlaków kolejowych. Bez prądu pozostaje około 40 000 domów/mieszkań.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook