28 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Autopromocja szkoły poprzez „Beligijkę”?

2 min read

Żadną tajemnicą jest fakt, że władze miejskie i powiatowe coraz bardziej obawiają się tego, że tucholskim szkołom grozi jeszcze większy niż dotychczas, odpływ potencjalnych uczniów.

To efekt zepchnięcia Tucholi do  roli  ubogiego, prowincjonalnego krewnego, poprzez niefrasobliwość decydentów z lat ubiegłych, choć i dzisiaj sytuacja poraża. Wreszcie uznano, że trzeba podjąć każde działanie w ramach niewielkiego budżetu, aby przyciągnąć młodzież do tucholskich szkół. Dobre początki już mamy, targi, dni otwarte, dlaczego nie wyjść „do ludzi” i nie pokazać się z zupełnie innej, jeszcze sympatyczniejszej strony?

Jak twierdzą redagujący tucholski portal miejski: w środę (16.03) na placu Wolności w Tucholi odbyło się niecodzienne wydarzenie. Uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych zatańczyli tzw. Belgijkę.

Ta spontaniczna akcja wywołała zainteresowanie przechodniów, którzy przystawali i z uśmiechem przyglądali się całemu wydarzeniu. Dalej, portal informuje o tym, że: inicjatorkami „Belgijki” były uczennice ZSLiA Oliwia Śpica i Ewa Jawor wraz z promotorem przedsięwzięcia panią Mirosławą Zwiefką.

Oczywiście, „zupełnie przypadkowo” znalazły się na miejscu media oraz osoby „ze świecznika” które udokumentowały całe wydarzenie, łącznie z rozwieszeniem „spontanicznie” przygotowanego plakatu promującego zacną szkołę.

Dobry pomysł z przygotowaną legendą. Czy podobnym śladem pójdą pozostałe szkoły? To może być ciekawa rywalizacja, oczywiście, „zupełnie spontaniczna”.

___________________

(TAS) TOKiS AUTOMAT SYSTEM

Mat. tuchola.pl

Fot. wstępna tuchola.pl

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook